, środa 26 czerwca 2024
Chybie: Nowe przejazdy i perony kolejowe
. Nowe perony wraz z drogami dojścia będą w pełni dostosowane do europejskich standardów obsługi pasażerów w tym do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Chybie: Nowe przejazdy i perony kolejowe

red.mat.pras.
Chybie: Nowe przejazdy i perony kolejowe


Chybie: Nowe przejazdy i perony kolejowe


Chybie: Nowe przejazdy i perony kolejowe

W Chybiu powstały nowe perony oraz wyremontowano przejazdy kolejowo- drogowe. Będzie ładnie i bezpieczniej.

W ramach inwestycji wykonano przebudowę przystanków osobowych - Chybie Mnich oraz Zaborze. Nowe perony wraz z drogami dojścia będą w pełni dostosowane do europejskich standardów obsługi pasażerów w tym do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Na terenie Gminy Chybie wykonywany jest remont przejazdów kolejowo-drogowych w ramach projektu „Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów - Goleszów - Cieszyn/Wisła Głębce” realizowanego ze środków Programu operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Celem rewitalizacji jest poprawa jakości obsługi podróżnych przez zwiększenie prędkości pociągów i dostosowanie infrastruktury kolejowej do współczesnych – europejskich norm wraz z dostosowaniem do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Jednym z ważniejszych aspektów prowadzonej rewitalizacji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu na przejazdach kolejowo-drogowych poprzez m.in:

 • wymianę nawierzchni drogowej w obrębie przejazdów;
 • udrożnienie odwodnienia poprzecznego i podłużnego na przejazdach;
 • poprawę oświetlenia poprzez wymianę istniejącego i zabudowę dodatkowego oświetlenia z dostosowaniem natężenia oświetlenia do norm;
 • zabudowę urządzeń sygnalizacyjnych i ostrzegawczych zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami;
 • właściwe oznakowanie przejazdów zgodnie z projektami docelowymi – stałej organizacji ruchu na przejazdach kolejowo-drogowych.
 • W fazie końcowej na peronach zainstalowane zostaną: nowe oświetlenie, ławki, kosze na odpady, gabloty informacyjne, system oznakowania dotykowego, ogrodzenia, balustrady, a także stojaki na rowery.

  Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama