, poniedziałek 15 lipca 2024
 Strumień: Gmina przyjazna seniorom
Aby seniorzy mogli korzystać z ulg na własnym terenie początkiem września Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizuje spotkanie inaugurujące Kartę Seniora w gminie Strumień. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Strumień: Gmina przyjazna seniorom

red.mat.pras.
 Strumień: Gmina przyjazna seniorom

Zeszłoroczne spotkanie RM w Strumieniu z przedstawicielami Stowarzyszenia MANKO.

Jeszcze w tym roku seniorzy z Gminy Strumień będą mogli dysponować Ogólnopolską Kartą Seniora, która umożliwia otrzymanie zniżek, ulg i bonifikat u podmiotów biorących udział w tym programie.

15 lipca radni jednogłośnie podjęli decyzję o przystąpieniu do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora” - edycja Gminy Strumień. Podjęcie tej uchwały otworzyło drogę do podpisania umowy ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa, które jest organizatorem programu. Karta wydawana będzie mieszkańcom Gminy Strumień, którzy ukończyli 60 lat. Jej posiadacze będą mogli korzystać z wielu przywilejów i ulg np. podczas pobytów w sanatoriach i uzdrowiskach czy w trakcie zakupów i to na terenie całego kraju. Karta wystawiana będzie na konkretną osobę, co oznacza, że tylko posiadacz może z niej korzystać. I co ważne, jest ona bezterminowa i bezpłatna.
Realizatorem programu będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu.

- Programem tym jesteśmy zainteresowani od ubiegłego roku. Spotkaliśmy się z przedstawicielami Stowarzyszenia Manko, gdyż było wiele pytań z naszej strony. Analizowaliśmy różne warianty dotyczące przystąpienia do programu. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że tym roku wydamy 1000 kart, jeśli okaże się, że zainteresowanie jest większe, to mamy możliwość zwiększenia tej liczby - mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i dodaje, że karty dają początek do jeszcze większej aktywizacji seniorów także w strefie uświadamiania i edukowania przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami, jak choćby celowym wprowadzaniu w błąd.

Aby seniorzy mogli korzystać z ulg na własnym terenie początkiem września Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizuje spotkanie inaugurujące Kartę Seniora w gminie Strumień.

Na razie seniorzy mogą zapoznać się z pełną listą partnerów programu, która znajduje się na stronie Stowarzyszenia: www.glosseniora.pl w zakładce: Ogólnopolska Karta Seniora -> Gdzie skorzystać z karty.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama