, niedziela 26 marca 2023
Zaproszenie na konsultacje społeczne
Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące założeń do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia Cieszyna. fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Zaproszenie na konsultacje społeczne

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące założeń do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia Cieszyna.

Plan miejscowy wpłynie na dalszy rozwój tej okolicy. Pomoże określić wiele zagadnień dotyczących kształtowania przestrzeni w śródmieściu. W jaki sposób mogą być budowane lub przebudowywane budynki, kształtowane ulice czy place? Jak zorganizować komunikację na tym terenie – pieszą, rowerową, samochodową i transport miejski? Gdzie powinny powstać parkingi? Jak rozplanować wygodne i bezpieczne drogi dla rowerzystów? Jak usprawnić powiązanie śródmieścia z sąsiadującymi obszarami? Gdzie powinny powstać nowe tereny zieleni i jak urządzać lub rozwijać już istniejące? Gdzie mogłyby odbywać się imprezy masowe, a gdzie byśmy ich sobie nie życzyli? Jakie powinny być zasady ochrony zabytkowych obszarów i budynków? To tylko niektóre z tematów, o których porozmawiamy w trakcie konsultacji. Jeśli mieszkasz, pracujesz lub z innych powodów bywasz w śródmieściu, jesteś właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości w tym rejonie albo też po prostu znasz to miejsce i masz swoje zdanie na temat zmian, które mogą w nim nastąpić, podziel się z nami swoimi wnioskami.

W ramach konsultacji społecznych, w trakcie których wypracowane zostaną wytyczne do projektu miejscowego planu zagospodarowania dla śródmieścia Cieszyna, możesz wnieść swój wkład poprzez:

  • udział we wprowadzającym spotkaniu otwartym w dniu 10 września 2020 r. o godz.17.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie, ul. Sportowa 1;
  • wypełnienie ankiety online dostępnej na stronie www.um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen w dniach 11 do 30 września 2020
  • udział w warsztatach planistycznych w formule charrette w listopadzie 2020 r.;
  • udział w spotkaniu konsultacyjnym w maju 2021 r.

    Serdecznie zapraszamy. Zmieniaj z nami przestrzeń miasta. Twój głos się liczy!

  • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
    reklama