, niedziela 23 czerwca 2024
Będą nowe parkingi w Cieszynie
Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 850 tys. zł, z czego Cieszyn otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości ok. 505 tys. zł. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Będą nowe parkingi w Cieszynie

MB/MAT.PRAS.
Cieszyn wzbogaci się o blisko 70 nowych miejsc parkingowych - to efekt przebudowy dwóch parkingów przy Alei Łyska. Zakończenie prac jest zaplanowane na koniec czerwca tego roku.

Zostaną przebudowane dwa parkingi przy Alei Łyska - jeden na 52 miejsca parkingowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych (obok dawnej Baltony) oraz u zbiegu ul. Młyńska Brama i Alei Łyska - na 15 miejsc parkingowych, w tym 1 dla osoby niepełnosprawnej.

Projekt związany z przebudową powyższych placów parkingowych jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 850 tys. zł, z czego Cieszyn otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości ok. 505 tys. zł.

W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na wykonanie prac tj. wymianę nawierzchni, krawężników i obrzeży, budowę wjazdów, wyjazdów i fragmentów chodnika oraz odwodnienia terenów parkingowych.

Nie jest to pierwsza inwestycja związana ze zwiększeniem miejsc parkingowych w rejonie Alei Łyska. W 2014 roku Miejski Zarząd Dróg wykonał bowiem remont parkingu na 30 miejsc przy ul. Schodowej.

Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gmina powinna pozyskać środki na wybudowanie w miejscu amfiteatru wielopoziomowego parkingu na jakieś 200 samochodów, który rozwiązałby kwestię parkowania w centrum...dziękuję za uwagę.

Mi się marzy w miejscu amfiteatru amfiteatr z prawdziwego zdarzenia, taki jak ma Wisła, Ustroń czy chociażby Brenna. A parking wielopoziomowy to owszem rozwiązanie jak najbardziej ok. Może pod browarem? Czy chociażby na amfiteatrze. Ale to na pewno nie za czasów obecnego dyrektora MZD.

A co z parkingiem na 3-go Maja?

Od 2010 roku po ścisłym centrum Berlina mogą się poruszać wyłącznie samochody z zieloną naklejką. Za niedostosowanie się do zakazu wjazdu grozi jeden punkt karny i 40 euro mandatu. Podobne przepisy obowiązują również w innych niemieckich miastach.

No i co to ma do rzeczy? Porównujesz miasto z 3,5 mln ludnością do 35 tys. miasta, czyli miasta dokładnie 100 krotnie mniejszego? Trochę kiepski pomysł.

A bardzo dużo ma do rzeczy. Po małym Cieszynie poruszają się swobodnie setki, jak nie tysiące samochodów. Autobusy wjeżdżają do centrum, tutaj się nie da ani poruszać pieszo, ani oddychać. Samochody sobie bezkarnie kopcą,bo nikogo nie obchodzi, żeby kontrolować jakość spalin. Nie ma też nawyku wyłączania silnika na postoju. A CZY WŁADZE COŚ ZROBIŁY, ABY PRZYWRÓCIĆ KOLEJ? Władze zamiast myśleć o alternatywie dla samochodów,budują kolejne parkingi.

dobrze, że pojawiają się takie wpisy jak ten powyżej - widać, że pisze to ktoś zdrowo-myślący ! W pełni popieram ideę transportu kolejowego i ocenę tego co mamy w mieście, ale obawiam się, że Cieszyn ogarnęła jakaś dziwna, administracyjna niemoc tzn. urzędnicy poza pobieraniem swoich comiesięcznych wynagrodzeń zwolnili się z logicznego myślenia:( Pytanie czy są nam jeszcze do czegoś potrzebni ?

Chcecie jeździć pociągiem do centrum? Czy Wam się już zupełnie w głowach poprzewracało? Co kolej ma do tematu parkingów?

dworzec kolejowy jest już w centrum Cieszyna, ale nie chodzi tylko o pociągi lecz o szeroko rozumianą komunikację zbiorową - po to, żeby każdy mieszkaniec Cieszyna, ale przede wszystkim spoza Cieszyna nie musiał wieźć swoich 4 liter w pojedynkę samochodem, który stojąc na parkingu w centrum czy gdziekolwiek np. wzdłuż ulicy zajmuje jak by nie było 12,5 metrów kwadratowych przestrzeni publicznej i po prostu robi się ciasno !!! Myślę, że te wyjaśnienia rozszerzyły Twój horyzont myślowy (?)

Posłowie PO zbierają podpisy pod projektem, który limitowałby wstęp do centrów miast autom bardzo trującym powietrze spalinami – informuje „Gazeta Wyborcza”.
.

A co z remontem parkingu na 3-go Maja, czy też ul. Miarki?

Poprzedniej władzy tworzącej nowe miejsca parkingowe przy pomocy pędzla i farby nic nie przebije. W efekcie mamy powtarzającą się zapaść komunikacyjną m.in. na ul. Korfantego i 3- Maja. W czasach bez samochodów w ogóle, budowano w Cieszynie szerokie ulice obecnie przy natłoku samochodów zwężono je tworząc miejsca parkingowe. I gdzie tu sens i logika ???

Bzdura. Chwytliwy tytuł tylko. Przecież to nie będą nowe parkingi.

Ja mam już dosyć wałkowania tematu parkingów. Jestem za całkowitym uwolnieniem centrum od ruchu samochodowego.
A teraz możecie hejtować.

halo halo
przecież tam były parkingi więc o czym nowym jest mowa? gdyby były darmowe to byłoby dobre info, a tak to wielka ściema

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama