, środa 28 luty 2024
Konsultacje społeczne w sprawie ul. Pikiety
Jak zapowiada starosta, wyłoniony nowy projektant powinien opracować dokumentację projektową do połowy bieżącego roku.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Konsultacje społeczne w sprawie ul. Pikiety

MB
13 marca o godz. 14.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbędą się otwarte konsultacje społeczne, podczas których zostaną zaprezentowane wstępne rozwiązania projektowe rozbudowy z przebudową drogi powiatowej ulicy Pikiety.

Przebudowa będzie na odcinku ok. 1,3 km - od skrzyżowania z ul. Katowicką do granicy administracyjnej miasta Cieszyna. Do udziału w konsultacjach społecznych są szczególnie zaproszone te osoby, które posiadają nieruchomość w rejonie planowanej inwestycji drogowej.

Na konieczność remontu drogi powiatowej, ulicy Pikiety wielokrotnie zwracali uwagę mieszkańcy i radni. Zaplanowana inwestycja ma jednak opóźnienia. Opóźnienie wynika z tego, że podobnie jak przy przetargu na projekt inwestycji przy drodze powiatowej ulicy Frysztackiej wyłoniono wykonawcę projektu, który nie wywiązał się z umowy. To poskutkowało tym, że tok projektowy musiał być zlecony kolejnej firmie. Przekazana przez projektantów dokumentacja była niekompletna, zawierała liczne błędy. Biuro nie dokonało poprawek mimo wezwań zamawiającego. W tych okolicznościach przedłożona dokumentacja projektowa nie mogła zostać zatwierdzona, odstąpiono więc od umowy z winy wykonawcy, a projektanta obciążono karami umownymi.

Jak zapowiada starosta, wyłoniony nowy projektant powinien opracować dokumentację projektową do połowy bieżącego roku. Jak poinformował Janusz Król, następnie będzie można starać się o jej zatwierdzenie w organie architektoniczno-budowlanym oraz o wydanie na jej podstawie decyzji realizacyjnej (decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej). Dopiero po uzyskaniu decyzji będzie możliwe aplikowanie o środki finansowe z zewnątrz. W ramach inwestycji związanej z remontem ul. Pikiety planuje się m.in.: przebudowę jezdni do 6 m, przebudowę skrzyżowań z ulicami Pszenną, Żniwną i Przepilińskiego, wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego po jednej stronie drogi (o szer. 2,5 m), budowę zatok autobusowych i peronów przystankowych, wykonanie odwodnienia drogi, a także oświetlenia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama