, niedziela 23 czerwca 2024
Nasi wśród nominowanych w plebiscycie „Osobowość Ziem Górskich”
Koalicja Marek Ziem Górskich jest inicjatorem konkursu na "Osobowość Ziem Górskich", wśród nominowanych jest m.in. burmistrz Wisły Jan Poloczek. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Nasi wśród nominowanych w plebiscycie „Osobowość Ziem Górskich”

JM, INFO.PRAS.
Zuzanna Kawulok z Istebnej, Jan Poloczek z Wisły oraz Szczepan Spis z Brennej znaleźli się wśród nominowanych w plebiscycie "Osobowość Ziem Górskich", którego ideą jest promowanie ludzi i przedsiębiorstw związanych z ziemiami górskimi.
Do konkursu zostali zgłoszeni ludzie i przedsiębiorstwa, którzy poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji terenów południowej Polski.

Statuetki przyznane zostaną w sześciu kategoriach: Mały, Średni i Duży Przedsiębiorca, Dziennikarz, Samorządowiec oraz Osobowość Ziem Górskich.

Wśród osiemnastu nominowanych znaleźli się również reprezentanci powiatu cieszyńskiego: Zuzanna Kawulok, poetka, gawędziarka, skrzypaczka, nominowana w kategorii Osobowość Ziem Górskich, Jan Poloczek, burmistrz Wisły, w kategorii Samorządowiec, a Szczepan Spis, redaktor naczelny Wieści znad Brennicy, w kategorii Dziennikarz.

Na każdego z nominowanych swój głos mogą oddać również internauci. Plebiscyt potrwa do 12 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej Gali Finałowej, która 16 kwietnia odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Dotychczas Koalicja Marek Ziem Górskich, która jest inicjatorem konkursu, przyznała tytuł Ambasadora Ziem Górskich: arcyksiężnej Maria Krystynie Habsburg, Adamowi Małyszowi, Justynie Kowalczyk, a także prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorządy z terenów górskich południowej Polski. Stanowi inicjatywę, której celem jest miedzy innymi promowanie ludzi, walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie obszarów w naszym kraju. Jej członkami są m.in. miasta Nowy Targ, Sucha Beskidzka i Żywiec, przedsiębiorstwo Żywiec Zdrój S.A., a także Grupa Żywiec S.A. Na co dzień współpracuje też z samorządami i przedsiębiorcami Wisły i Zakopanego.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To raczej była literówka, Panie Wojciechu. A, choć na Bajerki sławetne nie chadzałam, o ile mnie pamięć nie myli, nic do uczących się tam nie mam ;] Wielu ma oleju w głowie więcej niż tacy, którzy bezsensowne wojenki urządzają o nic, dla samych utarczek.

nie pisałem "brennienki" lecz "brennieński". Twoja wiedza w zakresie zasad pisowni języka polskiego wygląda mi została nabyta na uczelni... na Bajerkach

W postach widzę ogólną nienawiść i niedoinformowanie. Może warto przypomnieć, że głosowanie to 3 etapy. Ze zgłoszonych ludzi kapituła wybiera trzech nominowanych z każdej kategorii, następnie głosują internauci. Osoba która uzyska najwięcej głosów internautów zyskuje jeden głos, który się liczy przy trzecim zebraniu kapituły, gdzie głosuje 20 osób i każdy ma jeden głos. Osoba która zbierze najwięcej z 21 głosów zostaje laureatem. Tyczy się to oczywiście wszystkich startujących, tak samo dla Wisły, Istebnej, jak i Brennej. A tak na marginesie, panie Wojciechu, pańska niewiedza i wciskanie swoich słów w usta mieszkańców, to aż nie na miejscu. Gmina Brenna ma LAUREATA i to chyba nie jest powód by się smucić, poza tym chyba nie zna pan osoby nt. której się wypowiada. A nieporozumienia z panią Wójt to chyba post na inne forum :)

Panie Wojciechu, kpiny kpinami, ale radzę się doinformować w paru kwestiach. Po pierwsze - bo mnie boli! - Utopiec nie jest Brenneńki, tylko Breński, jak już. Gramatyka, błagam, a potem krytyka. Po drugie Szczepan Spis nie został zgłoszony z ramienia jakiejkolwiek instytucji samorządowej (czy to chodzi o UGBrenna, czy o inne jednostki organizacyjne). I ja tam się za pana Spisa nie wstydzę. Choć jestem w Brennej od urodzenia.

Ale dla mnie i tak najpiękniej zachował się laureat Osobowości. Pani Zuzanna to ogromny autorytet i brawa dla księdza proboszcza, za szacunek dla tego autorytetu.

Nominacja Szczepana Spies z Brennej w konkursie Osobowość Ziem Górskich to zwyczajna kpina z idei całego konkursu. Ten nadworny klakier i l...... pani Szarek jest taką osobowością jak utopiec Brenneński. Dlaczego ta kompromitacja musiała spotkać akurat mieszkańców Brennej? Pani Szarek kończ tę błazenadę

Poloczkowi się należy jak najbardziej, bo to jest najsprytniejszy polityk, jakiego znam. Ma w kieszeni prezydenta Polski, szantażuje marszałka województwa a Pawłowi Brągielowi odbił Radę Miasta.

Władze Wisły powinny odpowiedzic na pytanie kto i kiedy zgłosił jako nominowanego Pana POloczka. Dotychczas to Rada Miasta opiniowała nominacje, a obecnie?

Oddać głos na swojego faworyta można klikając na zdanie "Plebiscyt potrwa do 12 kwietnia"

uważam iż Zuzanna Kawulok z Istebnej w 100% zasługuje na nominację

Poloczek to faktycznie może pomyłka w tym plebiscycie, ale na panią Kawulok to warto było by zagłosować!!

Smiechu warte.

jaka kompromitacja?! SKANDAL, OBURZENIE, FRUSTRACJA!

jaka tam pomyłka...kompromitacja!

Jan Poloczek ?-WIELKA POMYŁKA! Ta nominacja to dewalacja Plebiscytu.

premia za spryt i zdolność do manipulacji naiwnymi wyborcami...

Jan Poloczek?? że co?!?!?!?! przecież nie chcą chyba mu wręczyć nagrody, za to, że znów został burmistrzem?!

przeciez glosowaliscie na niego

Jan Poloczek - osobowość czy osobliwość?

psychopaci wśród polityków,to nierzadkie przypadki...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama