, środa 7 czerwca 2023
Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej spotkali się w Skoczowie
13 marca w Skoczowie odbył się VI Konkurs Fryzjerski o Puchar Beskidów. fot. Jarosław Rakowski  Dodaj do Facebook

Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej spotkali się w Skoczowie

JAKUB MARCJASZ, zdjęcia JAROSŁAW RAKOWSKI
Leszek Czajka, Jaga Hupało, Maciej Wróblewski - nazwiska nieznane dla wielu, dla nich są synonimem sukcesu i realizacji marzeń. Młodzi fryzjerzy spotkali się w Skoczowie, by nie tylko rywalizować, ale i szukać inspiracji oraz poznać najnowsze trendy w świecie fryzur.
- Przede wszystkim trzeba mieć to "coś" - to główna cecha jaką powinien mieć dobry fryzjer - mówi Andrzej Poloczek, prezes Beskidzkiego Stowarzyszenia Fryzjerów. - Poza tym powinien potrafić artystycznie i plastycznie spojrzeć, bo tworzenie fryzury jest jak rzeźbienie.

Dobry fryzjer, częściej zwany dziś stylistą, musi być też psychologiem, który umie słuchać i doradzić oraz menedżerem, by skutecznie walczyć o klientów. A o tych jest z każdym rokiem trudniej. Dla przykładu: tylko w 15-tysięcznym Skoczowie działa ponad pięćdziesiąt salonów fryzjerskich. Mimo wszystko, wielu z tej walki wychodzi zwycięsko. - Największą nagrodą za wykonaną pracę jest uśmiech na twarzy klientki oraz to, że wraca - mówi Poloczek, który fryzjerem jest od blisko czterdziestu lat. Wśród swoich klientek ma na przykład młode babcie, które zaczął obcinać, kiedy te miały kilka lat.

W Skoczowie podczas VI Konkursu Fryzjerskiego o "Puchar Beskidów" spotkało się kilkudziesięciu młodych adeptów sztuki fryzjerstwa ze szkół z południowej Polski. Przede wszystkim rywalizowali o miano najlepszych, ale też podglądali konkurencję. - W tej pracy trzeba być wszechstronnym, ciągle się szkolić, uczestniczyć w pokazach, bo najgorsze to zatrzymać się w miejscu - podkreślali uczestnicy.

- Uwielbiam konkursy, kiedy mimo że ręce się trzęsą i jest adrenalina, trzeba się spiąć i w ciągu pół godziny wykonać zadanie - mówi Barbara Ponikowska ze Skoczowa. W przeciwieństwie do wielu swoich koleżanek i kolegów, o zostaniu fryzjerką nie marzyła od najmłodszych lat. - To był impuls - opowiada. - Byłam modelką podczas egzaminu czeladniczego mojej koleżanki i kiedy zobaczyłam, co się dzieje na tych konkursach, to powiedziałam: ja też tak chcę!

Największą przyjemność sprawia jej układanie fryzur. - Długie włosy, to jest prawdziwe pole do popisu, wtedy można zrobić wszystko i dzięki temu realizować swoje wizje - dodaje z uśmiechem. Obok wizji ma też marzenia. Na przykład o zostaniu mistrzem fryzjerstwa oraz otworzeniu własnego salonu fryzjerskiego.

Podobne marzenia ma Dawid Ciupka, jeden z trzech młodych fryzjerów, który wziął udział w skoczowskim konkursie. - Chciałbym wyjechać do większego miasta i tam dalej się szkolić, a w przyszłości otworzyć swój własny salon - mówi. Marzy jeszcze o jednym. O wydaniu własnego katalogu z propozycjami koków, bo to właśnie one sprawiają mu najwięcej przyjemności w pracy. - Inspirację biorę przede wszystkim z głowy i wyobraźni, ale staram się też podglądać też najlepszych - zdradza.

Podczas "Pucharu Beskidów" Dawid odniósł kolejny sukces w swojej młodej karierze. Zwyciężył - nie mogło być inaczej - w kategorii czesania koków. Od każdego z sędziów otrzymał maksymalne 30 punktów.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ja również zobaczyłam malutki błąd w moim wywiadzie powinno być napisane że jestem z Cieszyna a nie ze Skoczowa :)

myszka kiszka na fotce :) :) idealnie

mały błąd w tekście -młody fryzjer to Dawid Ciupka,zdjęcia bardzo przypadły mi do gustu.

DejVis najlepszy :D
ziemnioki z kiszko gora:D

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama