, piątek 23 luty 2024
Bezrobocie w powiecie nie spada. Praca najszybciej w turystyce i gastronomii
Ruch na rynku pracy jest bardzo wysoki, mimo to ilość osób bezrobotnych jest wciąż na wysokim poziomie. fot. Marcin Wieczorek  Dodaj do Facebook

Bezrobocie w powiecie nie spada. Praca najszybciej w turystyce i gastronomii

Bezrobocie w powiecie nie spada. Praca najszybciej w turystyce i gastronomii

Na terenie fundacji prezentowały się również podmioty ekonomii społecznej ze Śląska. fot. Marcin Wieczorek

Poziom bezrobocia w powiecie cieszyńskim nie spada. Bez pracy pozostaje znacznie powyżej 6000 osób. Zorganizowane 24 września na terenie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej \"Być Razem\" targi pracy miały choć trochę zmienić tę sytuację.
- W tym roku obserwujemy znaczny napływ i odpływ osób bezrobotnych, co oznacza, że dużo ludzi się rejestruje, ale również wyrejestrowuje. Ruch na rynku pracy jest bardzo wysoki, mimo to poziom osób bezrobotnych jest wciąż na wysokim poziomie. Na 170 tys. mieszkańców powiatu cieszyńskiego bez pracy pozostaje 6000 ludzi. Targi pracy zwiększają szansę osobom poszukującym zatrudnienia, a pracodawcom na znalezienie dobrego pracownika - mówi Anna Stefaniak-Bacza, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

Do Cieszyna zaproszeni zostali lokalni pracodawcy, gminne centra informacji, agencje pośrednictwa pracy, przedstawiciele poradni psychologiczno-pedagogicznych, jednostki edukacyjne oraz ośrodki pomocy społecznej i centra pomocy rodzinie. Równocześnie z targami pracy odbywało się Forum Ekonomii Społecznej.

Podczas spotkania osobom bezrobotnym zostały przedstawione oferty nie tylko z powiatu cieszyńskiego, ale także z zagranicy. - Transgraniczny rynek pracy, z jakim mamy do czynienia w powiecie, sprawia, że nasi mieszkańcy szukają miejsc pracy za przysłowiową granicą, Czesi i Słowacy z kolei szukają jej u nas. Ewidentnie daje to większe możliwości znalezienia zatrudnienia - komentuje Bacza. - Według złożonych ofert pracy, to czym charakteryzuje się powiat cieszyński, to turystyka i gastronomia.

Na terenie fundacji prezentowały się również podmioty ekonomii społecznej ze Śląska. Były wśród nich m.in. spółdzielnie socjalne, w tym trzy cieszyńskie ("Lilai Design", "Nowy Horyzont" oraz "Super Smak"), a także stowarzyszenia: "Być Razem", Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne i Klub Kobiet Kreatywnych.

Kolejne targi w skoczowskim Domu Kultury 7 października.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie ma dwóch zdań, wygrana w wyborach 2005 . To ona zepchnęła PiS w szambo historii.

Jakie bezrobocie? W kraju powszechnej szczęśliwości pod rządami Słońca Peru mówienie o bezrobociu brzmi jak prowokacja. Boski Donaldzie prowadź nadal ten kraj tak jak dotychczas a jaskółki nawet w zimie będa sławiły Twe czyny. Dla pełni szczęścia miej oko na Kim-a. Dotychczas to tylko jemu śpiewały w zimie jaskółki.

do tego dodaj swoją tępotę

Jakie bezrobocie?? Ja od paru miesięcy szukam do pracy fizycznej i nikogo nie ma. Nawet się nie pofatygują aby zadzwonić i o warunki zapytać. Wolą iść do "opieki" po kasę i tyle. U nas nie ma bezrobocia!!!!!

juz niedlugo.

z powodu ciężkiej patologii osobowości

Kolejny naciągacz?

Takie targi to świetna okazja dla osób poszukujących pracy na zorientowanie się w aktualnej ofercie rynku pracy. Jednak moim osobistym zdaniem nie ma w dobie Internetu lepszego rozwiązania niż własny, często na początku dodatkowy biznes prowadzony z domu. Obecnie jest mnóstwo ofert, różniących się zarówno kosztem początkowym, jak i poziomem zaawansowania technicznego - dlatego każdy po odpowiednim rozeznaniu może znaleźć coś dla siebie.

Wojciech Diechtiar

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama