, niedziela 5 lipca 2020
Naukobus odwiedzi szkołę w Pierśćcu
Wizyta potrwa dwa dni – 5 i 6 kwietnia. fot: Agata Steifer/Centrum Nauki KopernikDodaj do Facebook

Naukobus odwiedzi szkołę w Pierśćcu

red./mat.pras.
Naukobus czyli mobilne Centrum Nauki Kopernik przyjeżdża do małych miejscowości w całej Polsce, żeby udowodnić jak nauka może zachwycać, bawić i wzbudzać ciekawość. Projekt poznały już dzieci z dwóch cieszyńskich szkół – ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewidalicyjnych. Naukobus odwiedzi tym razem dzieci w Szkole Podstawowej im. Zofii Kossak w Pierśćcu. Wizyta potrwa dwa dni – 5 i 6 kwietnia.

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu – to projekt, z którym wyruszyło w Polskę warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w nim udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całym kraju.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Jednak wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. W wybranych godzinach mogą ją również bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama