, sobota 16 października 2021
W Strumieniu odnaleziono kapsułę czasu
Kapsuła czasu ma kształt metalowej tuby. fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

W Strumieniu odnaleziono kapsułę czasu

red./mat.pras.
W Strumieniu trwa remont najstarszego Ratusza w województwie śląskim z 1628 r. Podczas prac remontowych ratuszowej wieży odnaleziono kapsułę czasu w postaci metalowej tuby.

Na metalowej chorągwi znajdującej się pod kopułą wieży widnieje rok 1946. To prawdopodobnie wtedy umieszczono tam kapsułę. Dokumenty i fotografie które w niej znaleziono, zostały przekazane do Książnicy Cieszyńskiej w celu zabezpieczenia i konserwacji.

- Informacja o odnalezieniu kapsuły czasu przez pracujących przy remoncie wieży była dużym zaskoczeniem. Po sprowadzeniu kapsuły na dół zostały podjęte niezbędne środki w celu zabezpieczenia materiałów, które znajdowały się w środku – mówi Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski.

Więcej informacji pojawi się dopiero po dokonaniu dezynfekcji, zabezpieczeniu i odtworzeniu dokumentów umieszczonych w kapsule.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama