, wtorek 25 czerwca 2019
Mija 10 lat od otwarcia granic!
21 grudnia br. mija sto lat od kiedy Polska i Republika Czeska przystąpiła do strefy Schengen. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Mija 10 lat od otwarcia granic!

red.
5 i 6 grudnia 2017 r. w Cieszynie w Teatrze im. Adama Mickiewicza oraz w Czytelni i kawiarni AVION w Czeskim Cieszynie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom związanym z tym ważnym dla obu krajów wydarzeniem, czyli przystąpieniem Polski i Czech do Strefy Schengen.

Konferencja ma na celu przybliżenie tematyki związanej z Układem Schengen, podsumowanie dotychczasowego funkcjonowania, wskazanie wad i zalet oraz pokazanie sposobu, w jaki zmieniały się obszary przygraniczne. Na konferencję przyjadą goście z Polski, Czech, Litwy, Austrii, Słowacji, Francji, Niemiec, i innych krajów, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, przedstawiciele władz regionalnych i krajowych, przedstawiciele sektora pozarządowego i szeroka opinia publiczna. W związku z tym na konferencji zapewnione będzie tłumaczenie na język: polski, czeski i angielski. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niemcy i Francuzi ani chybi nie przyjadą. Najpewniej wystraszą się tych sześćdziesięciu tysięcy polskich nazistów z Marszu Niepodległości.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama