, wtorek 2 czerwca 2020
Chybie: Trwa termomodernizacja SP2
Zadanie obejmuje również wymianę źródła ciepła. fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Chybie: Trwa termomodernizacja SP2

red./mat.pras.
W Chybiu trwają prace nad termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu. Mają one na celu ograniczenie niskiej emisji. Zadanie obejmuje również wymianę źródła ciepła.

- Obecnie wykonawca realizuje prace polegające na budowie kanalizacji deszczowej w obrębie nieruchomości szkoły oraz korytowaniu pod utwardzenie nawierzchni. Niestety podczas wykopów stwierdzono mocno nawodniony niestabilny, nienośny grunt, niepozwalający zgodnie ze sztuką wykonać warstwy podbudowy z związku z czym ustalono konieczność wykonania badań podłoża celem udokumentowania i uzasadnienia proponowanej stabilizacji podłoża i jej metody. Na razie wykonawca przygotowuje obszar korytowania do robót stabilizacji podłoża. - informuje Urząd Gminy Chybie.

Te prace mają zostać wykonane do 15 grudnia br. Przez kolejne dwa lata będzie prowadzona główna część zadania, która polega na kompleksowej termomodernizacji budynku szkoły. Wymienione zostaną okna i drzwi, przygotowane zostanie pomieszczenie pod nową lokalizację kotłowni, poszerzone zostaną schody zewnętrzne, a przy nich dobudowana będzie pochylnia. Ponad to, wykonawcy przeprowadzą antykorozyjną konserwację dachu wraz naprawą kominów wentylacyjnych, a także odtworzą gzyms między piętrowy z profili styropianowych. Zaplanowano również roboty polegające na ociepleniu fundamentów łącznika i sali gimnastycznej, ocieplenia stropów, ościeży, wszystkich ścian zewnętrznych, wymianie kompletu obróbek blacharskich oraz parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Dla kotłowni gazowej znajdzie się nowa lokalizacja, zamiast starej kotłowni węglowej, wraz z wymianą instalacji CO w komplecie.

- W maju br. gmina Chybie złożyła wniosek o dofinansowanie w/w zadania pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację wraz z wymianą źródła ciepła Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu” w ramach Działania 4.3.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dzięki któremu liczymy na uzyskanie dofinansowania w kwocie 1 091 000 zł, co stanowi 85% z całkowitej wartości projektu, tj. 1 283 534 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wyniki konkursu zostaną ogłoszone już w styczniu 2018 r. - dodają urzędnicy Gminy Chybie.

Wykonawcą zadania jest firma: Usługi Inwestycyjne „NORM-HAUS” Janusz Jelonek z siedzibą w Oleśnie. Wartość umowna tego etapu zadania wynosi 331.011,06 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama