, piątek 10 lipca 2020
Starosta podsumował inwestycje w 2017 roku
Wszystkie inwestycje omówił na ostatniej konferencji (22.11) Starosta Cieszyński Janusz Król. fot: FJDDodaj do Facebook

Starosta podsumował inwestycje w 2017 roku

DR
36 pracowni zawodowych, termomodernizacja budynków CKPiZ w Bażanowicach, adaptacja pomieszczeń ZS w Cieszynie na potrzeby siedziby Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, remont i zabezpieczenie dachu budynku Domu Dziecka w Międzyświeciu – to kilka zadań, które w tym roku wykonał Powiat Cieszyński. Wszystkie inwestycje omówił na ostatniej konferencji (22.11) Starosta Cieszyński Janusz Król.

- Zadań na ten rok było sporo. Większość z tych zadań udało się już zrealizować albo do końca roku je zrealizujemy. Choć jest też parę tematów, które przejdą na rok przyszły, są w tym roku rozpoczęte, a sfinansowane zostaną w roku 2018. – mówił Starosta. Jedna z największych inwestycji, jeżeli chodzi o kwoty w budżecie, ale i zakres zadań to podniesienie jakości kształcenia w Powiecie Cieszyńskim poprzez wykonanie 36 pracowni zawodowych w 9 szkołach. Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Zakres prac obejmował remont pomieszczeń oraz zakup wyposażenia pracowni w następujących szkołach: ZS im W. Szybińskiego, ZPSWR oraz ZST Ustroń (po 2 pracownie), ZST Cieszyn i ZSGH (po 3 pracownie), ZSB Cieszyn (4 pracownie), CKP Bażanowice oraz ZSTiO Skoczów (po 6 pracowni), a także ZSEG Cieszyn ( 8 pracowni). Łączna kwota tego zadania wynosi 2.219.127 zł, natomiast wartość projektu to 7, 5 mln zł. – Prace poza dwoma pracowniami w ZSEG w Cieszynie, które będą zakończone do końca tego roku, są już wykonane, zakończone. – dodaje Starosta. – Projekt trudny, bo to pracownie mechaniczne, mechatroniczne, geodezyjne, informatyczne, elektroniczne, gastronomiczne. To ogrom pracy dla wielu osób w Starostwie i również w szkołach. Był to dla nas sprawdzian organizacyjny, bo naprawdę trzeba było funkcjonować inter dyscyplinarnie.

W tym roku udało się również zmodernizować budynek Starostwa przy ulicy Szerokiej (577, 97 zł) oraz przebudować parking przed budynkiem Starostwa wraz z izolacją ścian fundamentowych budynku przy ulicy Szerokiej (8.549 zł). W szkołach oprócz pracowni dokonano wymiany instalacji elektrycznej w budynku I LO w Cieszynie (125, 086 zł)i termomodernizację budynków CKPiZ w Bażanowicach (334.900 zł). W ramach robót komplementarnych przy budowie 2 pracowni w ZST w Ustroniu w hali warsztatów wykonano dodatkowe roboty budowlane w zakresie przeniesienia maszyn, wykonania posadzki, demontażu komina stalowego, montażu instalacji elektrycznej (zasilanie maszyn, oświetlenie, inst. gniazd 1 i 3 fazowych), wykonanie instalacji. c.o. Wartość robót wynosiła 294.840 zł. Ponad to, wymieniono instalację elektryczną w budynku PDPS „Feniks” w Skoczowie (422.093 zł), zaadaptowano 15 pokoi mieszkalnych na I piętrze budynku internatu w ZS Cieszyn na gabinety psychologa/pedagoga i biura administracyjne (sekretariat, księgowość, itp.), socjalne, salki zajęć ruchowych i pomieszczenia serwera, na rzecz Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych (567.130 zł). Warto jeszcze wspomnieć o nieprzewidzianej inwestycji, czyli robotach budowlanych związanych z zabezpieczeniem i remontem dachu budynku Domu Dziecka w Międzyświeciu, który został zerwany podczas wichury. Obecnie trwają prace przygotowawcze do przeprowadzenia remontu wnętrza budynku i naprawy elewacji. Wartość wykonanych robót to 251.474 zł. W tym roku udało się również wyremontować kolejne 14, 56 km dróg powiatowych, na które wydano łącznie blisko 12 mln zł.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ciekawe na czym polegała modernizacja budynku Starostwa za 577,97 zł.
Czy na kupieniu nowej szafy ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama