, poniedziałek 25 stycznia 2021
Niezwykły weekend w Browarze Zamkowym!
Na otwarcie publiczność zobaczyła spektakl teatralny pt. „Ość w gardle” w reżyserii Katarzyny Bonev. fot: Browar Zamkowy CieszynDodaj do Facebook

Niezwykły weekend w Browarze Zamkowym!

red./mat.pras.
Niezwykły weekend w Browarze Zamkowym!


Niezwykły weekend w Browarze Zamkowym!


Niezwykły weekend w Browarze Zamkowym!

fot.: Browar Zamkowy Cieszyn

W piątkowy wieczór 24 listopada w Browarze Zamkowym Cieszyn odbyła się druga odsłona nietuzinkowych spotkań ze Sceną COK-u. Tym razem organizatorzy zaproponowali połączenie „teatralnej pikanterii” z muzyką, która w drugiej części „złagodziła obyczaje”. W sobotni wieczór 25 listopada nastąpiła wystrzałowa powtórka!

Na otwarcie publiczność zobaczyła spektakl teatralny pt. „Ość w gardle” w reżyserii Katarzyny Bonev. Ta jednoaktowa komedia, której głównym wątkiem jest zdrada, obrazuje ludzkie słabości, popędy i sekrety. Sztuka pokazała odwieczne perypetie relacji damsko-męskich, które na końcu i tak sprowadzają się do miłości. Czy zatem „mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”? A może jest jednak odwrotnie? To pytanie pozostanie chyba bez odpowiedzi. Brawurowo zagrana komedia została nagrodzona gromkimi brawami. Na scenie wspaniali aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego - Małgorzata Pikus, Anna Glanowska, Grzegorz Widera oraz Marcin Kaleta.
Gorącą atmosferę spektaklu mogła tylko złagodzić odpowiednia muzyka. I tu organizatorzy nie zwiedli! Drugą część wieczoru zdominowały brzemienia zespołu „Lunatyp” z Cieszyna. Artyści oscylują wokół klimatów piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej i jazzu. Grupa nie boi się eksperymentów, grała koncerty w najróżniejszych miejscach m.in. na dachu, w piwnicy czy w tramwaju linii numer 20 w Katowicach! Mówią o sobie, że są zespołem poszukującym w muzyce okazji do wyrażania siebie i mówienia o prawdziwych ludzkich emocjach. Coś w tym chyba musi być, bo z całą pewnością udowodnili to na scenie.

Uczestnicy sobotniej zabawy tym razem na długo zapamiętają tegoroczne Andrzejki. Wszystko za sprawą jednego z najpopularniejszych youtuberów, który dosłownie zaczarował cieszyńską publiczność. Mowa tu o słynnym Chwytaku. Pochodzi z Cieszyna, a karierę internetową rozpoczął przez czysty przypadek. Kiedyś w wywiadzie dla naszego portalu, opowiedział jak zaczęła się jego przygoda. Skąd zatem wziął się Chwytak? „Z głupoty i z przypadku. Poszliśmy z moją dziewczyną do Kauflandu i było tam stoisko z różnymi pierdołami. Wśród nich był chwytak za 5zł. "Ty patrz jaki fajny, kupię sobie i będę jaja robił" mówię do swojej dziewczyny. Leżał sobie jakiś czas w domu, a że na co dzień oprócz normalnej pracy, zajmuję się składaniem filmów i jestem muzykiem, to pewnego dnia przy piwku, wziąłem do ręki ten chwytak i nakręciłem głupi filmik. Tak powstał pierwszy film ”chwytak”. Nie wiadomo było wtedy, co z tego będzie”.
Dzisiaj znany jest przez ogromną rzeszę użytkowników, a miliony odsłon jego twórczości potwierdza pewnego rodzaju fenomen. Jest dowodem na to, że bez wielkich pieniędzy można zrobić karierę. Ludzie go kochają i koniec, kropka... Udowodnił to w stu procentach dając niezapomniany andrzejkowy show. Taki prawdziwy, na luzie, trochę prześmiewczy i oczywiście z obowiązkowym pudełkiem na głowie! Po występnie cieszyńskiego artysty za stołem mikserskim z winylami stanął DJ DRIVE, który bawił publiczność klubowymi hitami. Dla uczestników Browar Zamkowy Cieszyn przygotował szeroki asortyment wyśmienitych piw rzemieślniczych. Doskonały smak, połączony z zabawą w miejscu, które ma niesamowitą historię. To z całą pewnością gotowy przepis na nowe miejsce na kulturalnej mapie Cieszyna, a tym jest scena rzemieślniczego Browaru Zamkowego Cieszyn. Na kolejne spotkanie zapraszamy już w przyszłą sobotę 2 grudnia.

Polecamy!
02.12.2017, 20:00, 20 zł*

STAND UP SHOW: COK DLA DOROSŁYCH: Jacek Noch, Marcin Zbigniew Wojciech Zapraszamy na kolejne spotkanie ze stand-upem, pod hasłem „COK DLA DOROSŁYCH”.Tym razem wystąpią:
Jacek NOCH – legenda parental advisory. Życie Jacka jest bardzo smutne, a inni się z tego śmieją. Jednak Jackowi to pasuje…
Marcin Zbigniew WOJCIECH– człowiek trojga imion, z czego jedno jest nazwiskiem. Kwintesencja określenia: „pozytywny wariat.” Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, kabareciarz, stand-up’er. Występuje na scenie od 10 lat, a od 2 lat nie był u fryzjera. Jest członkiem grupy POLIŻ STAND-UP, STAND-UP Kraków oraz Kabaretu 44-200. Pracował w RMF FM. Występował w TVP2, Comedy Central oraz na Top Trendy (POLSAT)

*cena biletu zawiera degustację 1 piwa i poczęstunek

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama