, poniedziałek 17 grudnia 2018
Historia Śląska Cieszyńskiego online
W witrynie publikowane są także teksty historyczne oraz źródła odnoszące się do przełomowych dla Śląska Cieszyńskiego lat 1918-1920. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Historia Śląska Cieszyńskiego online

red./mat.pras.
Strona www.cieszyn1918.pl przygotowana została jesienią 2017 r. w ramach projektu „Cieszyn 1918. Polski my naród polski lud”, sfinansowanego ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” oraz z budżetu miasta Cieszyna. Za jej pośrednictwem zapoznać się można z pełną, cyfrową wersją wystawy „Cieszyn 1918. Polski my naród, polski lud”, która w postaci 20 plansz otwarta została na cieszyńskim Rynku 11 listopada 2017 r.

Rola strony nie ogranicza się jednak do samej tylko prezentacji wystawy. W witrynie publikowane są także teksty historyczne oraz źródła odnoszące się do przełomowych dla Śląska Cieszyńskiego lat 1918-1920, ale zamieszczane w niej będą także zapowiedzi wydarzeń organizowanych w Cieszynie i całym regionie w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz relacje z przebiegu tychże imprez, w tym również fotoreportaże i relacje video. Książnica Cieszyńska, która jest wydawcą strony zachęca do współpracy przy tworzeniu witryny wszystkie instytucje i organizacje, które w nadchodzącym roku zamierzają włączyć się do obchodów stulecia Niepodległości.

Do współpracy zapraszani są także historycy i regionaliści, gotowi na stronie www.cieszyn1918.pl ogłaszać przygotowane przez siebie teksty historyczne i specjalnie opracowane w tym celu źródła. Zarówno jedne, jak i drugie odnosić się mogą nie tylko do wydarzeń o kluczowym znaczeniu dla całego Śląska Cieszyńskiego, ale i mających wymiar lokalny, przebiegających w latach 1918-1920 w poszczególnych miejscowościach regionu, po obu stronach Olzy. Szczególnie pożądane są teksty wcześniej dotąd niepublikowane i dochowujące standardów naukowej rzetelności.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A czemu redaktorem serwisu jest mgr bibliotekoznawstwa? Nie ma w Cieszynie historyków?

Szanowny kolego, to akurat nie jest mgr bibliotekoznawstwa tylko historii. Wpadka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama