, sobota 23 marca 2019
10 lat minęło – radosna rocznica na Moście Przyjaźni
Dokładnie 10 lat temu na Moście uroczyście przecinano graniczny szlaban. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

10 lat minęło – radosna rocznica na Moście Przyjaźni

mat.pras.
Dekadę po wejściu Polski i Czech do Strefy Schengen mieszkańcy Cieszyna i Czeskiego Cieszyna spotkają się ponownie – 21 grudnia 2017 r. o godz. 16:30 – na Moście Przyjaźni, by świętować tę radosną rocznicę.

Dokładnie 10 lat temu na Moście uroczyście przecinano graniczny szlaban, a potem miała miejsce zabawa do białego rana. Tak Cieszyniacy z obu stron Olzy świętowali zlikwidowanie kontroli granicznej i fakt, że po wielu latach znowu są jednym miastem. Aby uczcić to niezwykłe święto, zostanie podpisana przez burmistrzów obu miast „III Deklaracja Cieszyńska”. Pierwsza część powstała z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku, a druga w roku 2007 – w czasie, gdy Polska przystąpiła do Strefy Schengen.

W części rozrywkowej na scenie pojawi się m.in. Ewa Farna oraz Jano Live Show. Zaprezentują się również mażoretki czyli „Cieszyńskie Gwiazdeczki”. W fotobudkach będzie można zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi z drugiej strony Olzy, a uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać świetlne show. Przewidziano również strefę gastronomiczną.

Organizatorami wydarzenia są: Euroregion Śląska Cieszyńskiego, Miasto Cieszyn, COK „Dom Narodowy”, Czeski Cieszyn i Kulturní a společenské středisko Střelnice.

21 grudnia 2017 r. o godz. 16:30 – na Moście Przyjaźni

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nie można było dać jakiegoś zdjęcia granicy lub archiwalnego zdjęcia z czasów jak była granica? Straszne to jest jak dajecie te plakaty, afisze...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama