, poniedziałek 17 grudnia 2018
Zmieniaj przestrzeń wraz z miastem
W spotkaniu udział wzięli między innymi: właściciele, użytkownicy wieczystych nieruchomości położonych na obszarze sporządzania planu oraz osoby, które chcą czynnie wpływać na zmianę przestrzeni miasta.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Zmieniaj przestrzeń wraz z miastem

mat.pras.
12 grudnia w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów uli: Bielskiej, Z. Kossak-Szatkowskiej, G. Morcinka i W. Kargera.

W spotkaniu udział wzięli między innymi: właściciele, użytkownicy wieczystych nieruchomości położonych na obszarze sporządzania planu oraz osoby, które chcą czynnie wpływać na zmianę przestrzeni miasta.

- Będziemy rozmawiać o kolejnym ważnym obszarze naszego miasta, leżącym wydawać by się mogło nieco z boku – mówił rozpoczynając konsultacje Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura - Chcielibyśmy, aby rozwiązania tam zastosowane były rozwiązaniami bardzo praktycznymi, przede wszystkim jednak sprzyjającymi tym, którzy z tego terenu korzystają. Ważne, by przewidywały rozwój obszaru o którym mowa. Spotykamy się nie po to, by przekazywać gotowe rozwiązania, ale żeby posłuchać państwa głosów.

Warto podkreślić, że Gmina Cieszyn bierze udział w programie „Przestrzeń dla partycypacji”, który polega na wsparciu gminy w prowadzeniu konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego. Te z kolei służyć mają określeniu podstawowych wytycznych do sporządzenia planu, by w efekcie pomóc zespołowi projektowemu w bardziej wnikliwej analizie obecnego stanu przestrzeni, zarówno pod względem jej aktualnego użytkowania i zagospodarowania, jak i pod względem rzeczywistych potrzeb związanych z przyszłym funkcjonowaniem tej przestrzeni miasta.

- Efektem planowanych spotkań i złożonych ankiet będą wspólnie wypracowane wstępne założenia w zakresie określenia kierunków zagospodarowania terenów objętych planem. Do 22 grudnia br. oczekujemy na państwa wnioski, spostrzeżenia, propozycje i uwagi – podkreślał Arkadiusz Skowroński z Wydział Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie, zachęcając do czynnego udziału w konsultacjach społecznych.

Czym jest i kto sporządza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Z czego się składa? Jaki mamy wpływ na jego ustalanie? Czym różni się wniosek do planu od uwagi do projektu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielili prowadzący konsultacje. Kolejne spotkanie, tym razem w formie warsztatów, podczas których w oparciu o przedstawione propozycje i wykonane analizy rozpoczną się dyskusje dotyczące konkretnych rozwiązań zaplanowano na marzec 2018.

Przypominamy, że swoje uwagi i sugestie można zgłaszać do 22 grudnia kierując je na adres Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie (Rynek 1, 43-400 Cieszyn) lub poprzez ankietę zamieszczoną na stronie: http://um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen/ankieta

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama