, piątek 27 marca 2020
Cieszyńska marka na świecie
WellDone Dobre Rzeczy to marka i idea, która łączy design i pomoc społeczną.  fot: arch. TCDodaj do Facebook

Cieszyńska marka na świecie

red.
Wśród 17 projektanów i grup projektowych wyłonionych w tegorocznej edycji "Wystawiajmy się! Polscy projektanci na świecie", których program ma pomóc zaistnieć na rynku międzynarodowym znalazła się cieszyńska marka WellDone Dobre Rzeczy.

Instytut Adama Mickiewicza wiosną tego roku przeprowadził otwarty nabór do czwartej edycji programu "Wystawiajmy się!". To program, który powstał z myślą o projektantach z całej polski, którzy chcą zaprezentować swoje prace na najważniejszych targach i festiwalach designu na świecie. Wszystkie tegoroczne aplikacje zostały ocenione przez członków zespołu Programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych. Wśród wyłonionej 17-stki znalazł się cieszyński WellDone.

WellDone Dobre Rzeczy to marka i idea, która łączy design i pomoc społeczną. Fundacja Być Razem zatrudnia osoby wykluczone społecznie tj. chore na schizofrenię, uzależnione od alkoholu, bezdomne i niepełnosprawne. Projektanci projektują przedmioty ułatwiające codzienne życie, funkcjonalne, biorące pod uwagę racjonalne wykorzystanie materiału, uwzględniając ograniczenia osób, które te produkty wytwarzają. Fundacja utrzymuje się w 96% z działalności gospodarczej, pieniądze uzyskane ze sprzedaży inwestuje w zatrudnienie, wsparcie psychologiczne, żywnościowe, edukacyjne swoich podopiecznych i ich rodzin, a także w promocję młodych, uczących się lub rozpoczynających kariery zawodowe polskich projektantów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama