, poniedziałek 24 luty 2020
Strumień: Inwentaryzacja nad Wisłą
Dzięki tym pracom dowiemy się, jak najlepiej zagospodarować ten teren. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Strumień: Inwentaryzacja nad Wisłą

red.
W rejonie Strumienia i Zabłocia przeprowadzana jest inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza prawego brzegu Wisły. Dzięki tym pracom dowiemy się, jak najlepiej zagospodarować ten teren.

Przeprowadzenie inwentaryzacji to podstawowa czynność pozwalająca na zbadanie możliwości realizacji pomysłów na zagospodarowanie tego terenu. Prace związane z inwentaryzacją fauny i flory oraz waloryzacją przyrodniczą prawego brzegu Wisły w rejonie Strumienia i Zabłocia zakończą się pod koniec 2017 roku.

Prace pozwolą na inwentaryzację gatunków, a tym samym określenie ochrony i przywrócenia stanu siedlisk przyrodniczych w tym terenie. Powstaną również mapy, które odzwierciedlą walory przyrodnicze, które będą pomocne w procesie planowania i zagospodarowania przestrzennego. Badania pozwolą również na określenie wstępnych wskazań dotyczących zagospodarowania terenu – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Prawy brzeg Wisły na granicy Strumienia i Zabłocia to również miejsce z potencjałem turystycznym. – Mamy ciekawą koncepcję, którą można byłoby wcielić w życie. Przeprowadzone badania będą pierwszym krokiem, który otworzy nam możliwości starań naszej gminy o pozyskanie środków z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020 na realizację zagospodarowania tego terenu. To miejsce byłoby dobrym zapleczem edukacyjno-przyrodniczym naszej gminy, wykorzystując obszar Natura 2000 – dodaje Anna Grygierek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama