, piątek 3 lipca 2020
Joanna Kluzik-Rostkowska z wizytą w Cieszynie
Joanna Kluzik-Rostkowska wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz medal Komisji Edukacji Narodowej. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Joanna Kluzik-Rostkowska z wizytą w Cieszynie

STEFAN MAŃKA
Joanna Kluzik-Rostkowska z wizytą w Cieszynie

Minister edukacji do Cieszyna przyjechała na zaproszenie posłanki Aleksandry Trybuś-Cieślar. fot. ARC SPOT

Minister edukacji - Joanna Kluzik-Rostkowska odwiedziła Cieszyn. W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w starostwie powiatowym w Cieszynie wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz medal Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wręczono również nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty oraz nagrody Starosty.

- Jestem debiutantem w roli ministra edukacji, który świętuje Dzień Edukacji Narodowej. Pierwszy raz jestem w sytuacji, kiedy jako minister edukacji będę świętować razem z Wami. Życzę wam przecudownego roku, samych zdolnych uczniów oraz wiele wytrwałości - życzyła nauczycielom minister edukacji, która do Cieszyna przyjechała na zaproszenie posłanki Aleksandry Trybuś-Cieślar. W podobnym tonie wypowiadał się Stanisław Faber - śląski kurator oświaty, który pracownikom oświaty dziękował przede wszystkim za różne formy zaangażowania w bardzo trudnej pracy z ludźmi. Z kolei gospodarz spotkania - starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk dziękował za wysoki poziom edukacji, którego efektem jest m.in. drugie miejsce w skali województwa pod względem zdawalności egzaminów maturalnych, jak również za ogromne przygotowanie włożone w wychowanie i przygotowanie młodych ludzi do dalszej nauki i pracy.

- Z polską oświatą jest naprawdę dobrze. Im dłużej pracuję na swoim stanowisku, im bardziej zapoznaję się z tym tematem, tym bardziej widzę jak wygląda edukacja w innych krajach. Zaczyna się u nas taki moment, kiedy zarówno Skandynawowie, Francuzi i przedstawiciele innych krajów przyjeżdżają do nas i pytają: "jak wy to robicie"? Oczywiście zawsze można coś poprawić i trzeba iść z duchem czasu, bo jak człowiek stoi w miejscu to się cofa. W tej chwili jesteśmy na etapie, w którym poprawiamy to co dobre i poprawimy to na poziomie szczegółów. Nie dajmy sobie zatem wmówić, że z polską oświatą jest źle i trzeba wszystko zmienić żeby było dobrze. Im dłużej jestem ministrem, tym bardziej jestem o tym przekonana. Obiecuję, że będę naprawiać, a nie psuć - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska, w odpowiedzi na słowa Lidii Branny z nauczycielskiej Solidarności oraz Jadwigi Lincer ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, które apelowały by edukacja była już na tyle dobra, by więcej przy niej nie majstrować, by jej stale nie reformować, a jedynie naprawiać.

Po spotkaniu w starostwie powiatowym minister edukacji odwiedziła Gimnazjum nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Cieszynie, gdzie w gronie dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników oświaty oraz polityków podjęła temat monitoringu bezpieczeństwa w szkołach oraz planowanych form wsparcia dla nauczycieli w tym zakresie, przedstawiła pomysły ministerstwa edukacji i zdrowia w zakresie zdrowego odżywiania w szkołach oraz omówiła kwestie dalszej realizacji ustawy "podręcznikowej", na mocy której w 2017 r. darmowy podręcznik otrzymają wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. - Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Dla mnie bardzo ważny jest osobisty kontakt z nauczycielami i pracownikami oświaty. Ministerstwo może sobie wyobrażać pewne rzeczy, to jednak spotkania z ludźmi te wyobrażenia weryfikują - mówiła na zakończenie minister edukacji zapewniając jednocześnie, iż nie jest to jej ostatnia wizyta na Śląsku Cieszyńskim.

Odznaczenia i nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z rąk minister edukacji akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali: Agnieszka Biegesz, Lucyna Kisiała-Majerczyk, Ilona Niedbał, Jan Rajwa, Elżbieta Wójtowicz, Agnieszka Wróblewska z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, Bożena Sikora, Karina Trojok oraz Martyna Weres z Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, Klaudia Bujok, Magdalena Madej, Sławomir Procner z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Wł. Reymonta w Wiśle, Maria Mendrek z II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie, Rafał Hejnowicz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, Małgorzata Witas z Zespoły Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie, Wojciech Nawrocki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ustroniu, Katarzyna Owczarzy z Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie, Izabela Baszczyńska z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie oraz Marek Błahut z Centrum Kształcenia Praktycznego w Bażanowicach. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Barbara Nawrat - nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

Stanisław Faber wręczył nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty: Małgorzacie Niedobie - wicedyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, Justynie Sobocie - nauczycielce Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz Katarzynie Gładczak - nauczycielce Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Cieszynie.

Nagrody Starosty przyznano 10 dyrektorom i 14 nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest powiat cieszyński. Wyróżnienia odebrali: Grażyna Gawlas, Iwona Głuchowska, Agnieszka Kozieł, Teresa Kumor - Bednarczyk, Barbara Lasoń, Wojciech Nawrocki, Urszula Pasieka, Sławomir Procner, Barbara Płusa, Agata Polok, Aleksandra Skowrońska, Ryszard Szczepański, Sylwia Widenka oraz Barbara Wróbel.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ministra zapatrzona w Zachód kolanem upycha w nieprzygotowanych szkołach (co potwierdził NIK) małe dzieci, mimo, że od lat rodzice protestują. Niestety - nasz waaadza z uporem maniaka lekceważy ich głos. Na naszych dzieciach przeprowadza się eksperyment edukacyjny z którego zaczynają się wycofywać Niemcy i Brytyjczycy.

Ogladajac ta Galerie zdjec z wizyty Pani Minister to zygac sie chce , wszystko pozowane i zainscenizowane ( komuna sie klania , nic , ale to nic sie nie zmienilo , jest jeszcze gorzej ) Z E N A D A , a Pani Ola POslanka , to kupa smiychu , piekne bukiety kwiatow , jaka szkoda gozdzikow juz nima . a Pani Minister ma tyle z oswiata co kocur nabeczol - Z E N A D A , do roboty to Cale pieronstwo zagonic , szesnoscie godzin roboty w kamiyniolomie o kromce chleba i czornej kawie.

tzw DARMOWY PODRĘCZNIK:

"Koszt takiego podręcznika to 3,695 mdl złotych (całościowy koszt podręcznika). Jeżeli przyjąć by mocne uproszczenie, że podzielimy ten koszt po równo na każdą z 27 mln osób płacących podatki w postaci PIT albo ryczałtu to wyjdzie nam 137 złotych na osobę.

Załóżmy, że w rodzinie pracuje i mama i tata to mamy "średnio" 274 złote na rodzinę".

No ładnie pani Łabaj prowadzi partyjną kampanię wyborczą w szkole, ciekawe co burmistrz na taką samowolkę pani dyrektor.

Gdzie tu jest kampania? Gdzie tu jest napisane o D. Łabaj? Wedlug tego co piszesz, dyrektor gimnazjum ma całkowicie zaprzestać jakiejkolwiek dzialalności i zaszyć się w domu, bo wszystko co zrobi jest kampanią? Przecież obecny p. Burmistrz podobno był obecny na spotkaniu, dyrektorzy innych gimnazjów również, ich o co oskarżysz?

Oczywiście to czysty przypadek, że pani minister z PO odwiedza szkołę gdzie dyrektorką jest szefowa miejskich struktur Platformy, kandydatka na burmistrza i to w środku kampanii wyborczej.

Idąc Twoim tokiem myślenia, nawet data zawiniła, jakim prawem Dzień Edukacji Narodwej wypadł 14 października, w środku kampani!!! Uczniowie robią kampanię, bo osiągając sukcesy pojawiają na portalu ox, ba, nawet w wiadomościach ratuszowych!!! A to wszystko pod kampanię... Gratuluję zaciekłości w dążeniu do poniżenia tej kobiety, Osobo z najbliższego otoczenia pana Mietka...

Droga Redakcjo! Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali jeszcze nauczyciele z ZPSWR i z ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie. Pozdrawiam.

Uzupełnione. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam serdecznie.

ojej! PO rozpoczęło kampanię wyborczą! a że pani premier nie było? ani burmistrzowej i jej zastępcy ze skoczowa? za to, poza posłanką, nawet jej społeczny asystent i to w godzinach swojej pracy?!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama