, piątek 3 lipca 2020
Cieszyn: Dzień Ratownictwa Medycznego
Wczorajsze uroczystości uświetnił także pokaz ambulansów i sprzętu medycznego, który miał miejsce na rynku w Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Dzień Ratownictwa Medycznego

Cieszyn: Dzień Ratownictwa Medycznego

Jan Kawulok przedstawił wykład o celach ratownictwa medycznego, a także specyfice i funkcjonowaniu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, fot. mat. pras.

Wczoraj, 10 października, w Cieszynie miał miejsce już po raz siódmy Dzień Ratownictwa Medycznego.

W święcie cieszyńskich ratowników uczestniczyli: wójtowie, burmistrzowie, przedstawiciele służb, samorządów, różnych organizacji i instytucji, a także przedstawiciele załogi ratowników medycznych. Spotkanie w starostwie powiatowym poprowadził dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, Jan Kawulok.

Pierwszy głos zabrał starosta, Jerzy Nogowczyk. - Doceniamy państwa pracę, ratowników, lekarzy i pracowników administracji. Z dużym zadowoleniem obserwuję, że jednostki ratownictwa medycznego są dobrze zarządzane. Mamy dodatkowy punkt wyjazdowy w Ustroniu, jest też więcej nowych karetek. Ponadto dostępność dobrej kadry i sprzętu sprawiają, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie - zauważył starosta. - Z tego miejsca chciałbym podziękować nie tylko ratownikom medycznym, ale również wszystkim służbom mundurowym w powiecie. Pozostaje mi życzyć państwu zdrowia, zachowania zimnej krwi, satysfakcji z tego, co robicie, a także mocnej podstawy finansowej na przyszłość - dodał.

Następnie Jan Kawulok przedstawił wykład o celach ratownictwa medycznego, a także specyfice i funkcjonowaniu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ponadto dyrektor udzielił informacji na temat działania Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, które na dzień dzisiejszy zatrudnia 150 pracowników.

Wczorajsze uroczystości uświetnił także pokaz ambulansów i sprzętu medycznego, który miał miejsce na rynku w Cieszynie. Podczas wczorajszej uroczystości najlepsi ratownicy odebrali nagrody i gratulacje od starosty i dyrektora pogotowia. Dzień Ratownictwa Medycznego jest młodym świętem. Ustanowiony został 8 września 2006 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama