, niedziela 13 czerwca 2021
Ruszy kolejny etap budowy kanalizacji na obszarach wiejskich
46 wniosków, w tym 4 z terenu powiatu cieszyńskiego otrzymają dofinansowanie na budowę lub przebudowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Ruszy kolejny etap budowy kanalizacji na obszarach wiejskich

SM
Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę projektów obejmujących budowę lub przebudowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji ściekowej na obszarach wiejskich. Na liście zadań zakwalifikowanych do współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego znalazło się 46 wniosków, w tym 4 z terenu powiatu cieszyńskiego.

Największe dofinansowanie na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w przysiółku Andziołówka otrzymała gmina Istebna. Całkowity koszt podłączenia 111 budynków na Andziołówce i częściowo zabudowań nad Olzą wyceniony został na kwotę ponad 5,4 mln zł (z VAT). Ponad 2,3 mln zł czyli 75% tej kwoty pokryje Europejski Funduszu Rolny.

Kolejną inwestycją, która doczeka się realizacji w powiecie cieszyńskim jest drugi etapu budowy kanalizacji w Strumieniu i Zbytkowie. Wartość tego działania oszacowana została na kwotę ponad 3,8 mln zł (z VAT). Połowa tej kwoty pokryta zostanie ze środków zewnętrznych.

Trzecim wnioskiem zatwierdzonym przez Zarząd Województwa Śląskiego jest projekt gminy Dębowiec zakładający rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i remont oczyszczalni ścieków w Ogrodzonej. W tym przypadku inwestycja o wartości ponad 2,3 mln zł (z VAT) otrzyma dofinansowanie w wysokości 75%.

Dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymał również Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach, który za sprawą 50% dofinansowania podejmie się budowy kanalizacji sanitarnej przy ul. Jana III Sobieskiego w Kaczycach. Wartość tej inwestycji oszacowano na kwotę ponad 833 tys. zł (z VAT).

Na liście zakwalifikowanych do współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego znalazło się w sumie 46 wniosków. Pozostałe projekty, nieuwzględnione na liście mogą jeszcze liczyć na dofinansowanie. Będzie to możliwe po uwzględnieni ewentualnych zwolnień lub zwiększenia środków dostępnych w ramach ww. działania.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

5,4 mln za 111 domów - wychodzi niecałe 50 000 za jeden dom.
Przydomowe oczyszczalnie dobrej klasy byłyby tańsze. Socjalizm wiecznie żywy.

A Skoczów?????

A gdzie jest Gmina Goleszów.

Jak oni to robią w tej Istebnej?

I znów górą Istebna ;-)

Nie martwcie się goleszowianie, Wójt Glajcar sam pisze teraz małe projekty, ogranicza zadłużenie, tak więc kanalizację zobaczycie w roku 2050 jak dobrze pójdzie!

Nie martwcie się goleszowianie, Wójt Glajcar podobno sam pisze małe projekty,to po co mu kanalizacja... Jeszcze by się tempo ograniczenia zadłużenia zahamowało!!!!

A kiedy Goleszów?

W celu uściślenia informacji: drugi etap budowy kanalizacji w Strumieniu i Zbytkowie dotyczy małej części Sołectwa Zbytków, a tak dokładniej dzielnicy "Borki" która to bezpośrednio graniczy z Strumieniem i stanowi mały % obszaru Zbytkowa oraz małej części mieszkańców tej miejscowości (cztery ulice w porywach może pięć - kawałeczek ulicy Wiślańskiej). Według różnych danych to miasto Strumień jest już skanalizowany w ponad 90%, a reszta gminy Strumień w 0% (słownie zero procent) !

A kiedy Dziegielow i Bażanowice?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama