, piątek 16 kwietnia 2021
Bo bramki są dwie, a życie jest jedno. GramOLajf po raz drugi!
W miniony weekend, 6-9 czerwca, po raz kolejny byliśmy świadkami rozgrywek Ulicznego Grania.  fot: BŚDodaj do Facebook

Bo bramki są dwie, a życie jest jedno. GramOLajf po raz drugi!

Bo bramki są dwie, a życie jest jedno. GramOLajf po raz drugi!

Uliczne działanie to przygotowanie grupy osób, w tym wolontariuszy do organizowania wydarzeń sportowych. BŚ

Szybkie, dynamiczne akcje, zmiany porównywalne do hokeja i niezwykłe sportowe emocje. Tak w skrócie można określić uliczne granie, czyli uliczną wersję piłki nożnej dla każdego. W ciągu trzech dni tą stosunkowo nową dyscypliną zainteresowało się spore grono mieszkańców miasta.

Uliczne Granie to już druga tego typu akcja, jaka miała miejsce w Cieszynie. Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie GramOLajf odbyła się już w 2012 roku i odniosła spory sukces. Wtedy to mieszkańcy Cieszyna po raz pierwszy mieli możliwość spotkania się z piłką nożną uliczną i poznania tutejszych reprezentantów tej dyscypliny. Drużyna DOMNI, bo o nich mowa, w ciągu zaledwie kliku równie upalnych jak w tym roku dni, zyskała spore zainteresowanie i sympatię publiczności. - Trudno byłoby nam zorganizować tę imprezę bez wsparcia i grupy wolontariuszy - mówi Wojciech Piszczek, organizator imprezy.

W miniony weekend, 6-9 czerwca, po raz kolejny byliśmy świadkami rozgrywek Ulicznego Grania. Tak samo, jak podczas pierwszej edycji tej imprezy ulicznemu graniu towarzyszyło także uliczne działanie. Projekt, który dzięki swojej idei zwraca jeszcze większą uwagę.

Uliczne działanie to przygotowanie grupy osób, w tym wolontariuszy do organizowania wydarzeń sportowych. Swoim zakresem obejmuje również problem bezdomności, narkomanii, alkoholizmu i równości szans. Realizowanie idei ulicznego działania odbywa się za pomocą aktywizowania ludzi dotkniętych wymienionymi problemami za pomocą udziału w ulicznej odmianie piłki nożnej, która jest najpopularniejszą formą takiego wsparcia. Osobom biorącym udział w tej formie terapii łatwiej jest wyjść z uzależnienia, aktywizacja bowiem wywołuje w nich chęć działania, bycia lepszym i zaistnienia w grupie. - Porównując poprzednią edycję zauważamy, że zwiększył się jej poziom ze względu na świadomość tego, po co jest ta impreza i jakie idee za sobą niesie. Życie jest tylko jedno, a bramki są dwie, żyjmy tak, żeby nie strzelić sobie samobója - komentuje Piszczek.

Wyniki weekendowych ulicznych rozgrywek można znaleźć tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama