, piątek 26 luty 2021
Wystarczyła chęć do pracy, dobre serce i wspólny cel
Po prawie 3 latach cel został osiągnięty. Mamy plac zabaw - mówi Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk fot: arch. prywatne Klaudiusz ZawadaDodaj do Facebook

Wystarczyła chęć do pracy, dobre serce i wspólny cel

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Wystarczyła chęć do pracy, dobre serce i wspólny cel

Dzisiaj centrum Zamarsk wygląda inaczej. Puste pole zamieniło się w park. fot. KZ


Wystarczyła chęć do pracy, dobre serce i wspólny cel

Wszyscy każdą swoją wolną chwilę poświęcali na prace fizyczne. Do rąk brali łopaty, kopaczki. fot. KZ


Wystarczyła chęć do pracy, dobre serce i wspólny cel

Postawa lokalnej społeczności, na czele z sołtysem jest doceniana każdego dnia. fot.KZ


Wystarczyła chęć do pracy, dobre serce i wspólny cel

Park w Zamarskach zostanie oficjalnie otwarty 15 czerwca. fot. KZ

Jeszcze rok temu Staś Janik, jeden z najmłodszych Zamarszczan mówił, jak bardzo czeka na plac zabaw, na którym mógłby się bawić ze swoimi kolegami. Za sprawą mieszkańców, sołtysa, miejscowych przedsiębiorców i włodarzy spełniło się jego marzenie.

Dzisiaj centrum Zamarsk wygląda inaczej. Puste pole zamieniło się w park, gdzie dorośli mogą się spotkać, a dzieci bawić na nowo powstałym placu zabaw.

Wszystko rozpoczęło się w lipcu 2012 roku. Sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada wraz z radą sołecką wpadli na pomysł, by stworzyć miejsce, gdzie można robić imprezy, chodzić na spacery, spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Kto by przypuszczał, że dwa lata później Zamarski będą mogły się szczycić pięknym parkiem rekreacyjnym z alejkami, fontanną, placem do koszykówki, szachownicą, sceną. Tym bardziej, że wszystko stworzono dzięki pracy społecznej i zaangażowaniu mieszkańców, radnych. Wszyscy każdą swoją wolną chwilę poświęcali na prace fizyczne. Do rąk brali łopaty, kopaczki. Wielu z nich wspierało całą inicjatywę również finansowo.

- Wbijając pierwszą łopatę chodziło nam przede wszystkim o to, aby w Zamarskach był plac zabaw dla dzieci. Po prawie 3 latach cel został osiągnięty. Mamy plac zabaw - mówi Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk i przyznaje, że spełniło się marzenie dzieci, ale również jego. - Nie tylko od czasu, kiedy jestem sołtysem, ale już wcześniej wyobrażałem sobie takie miejsce. 2 tys godzin pracy społecznej nie poszło na marne. Jestem niezwykle wzruszony - zdradza sołtys i dodaje, że największą nagrodą za całą pracę i zaangażowanie będzie dla wszystkich uśmiech dzieci. - Nareszcie to właśnie najmłodsi mają w Zamarskach swoje miejsce - przyznaje z uśmiechem.

- Wszyscy pracują, starają się dbać o naszą małą miejscowość. To nie koniec - zapewnia sołtys. W przyszłym roku Zamarszczanie chcą kontynuować budowę. - Myślimy o siłowni na powietrzu, kolejnej alejce, zadaszeniu sceny, ogrodzeniu - wymienia Zawada.

Postawa lokalnej społeczności, na czele z sołtysem jest doceniana każdego dnia. To, w jaki sposób mieszkańcy potrafili się zorganizować i stworzyć coś niezwykłego, udowodnia, że warto…

Park w Zamarskach zostanie oficjalnie otwarty 15 czerwca. - Prace w Parku prawie na finiszu. Pod elementami placu zabaw zamarscy społecznicy przygotowują bezpieczną nawierzchnię ze żwirku. Panie z KGW obsadzają kwiatami klomby oraz scenę i skarpę. Na Wielkie Otwarcie wszystko będzie gotowe - zapewnia sołtys. Uroczystości towarzyszyć będą koncerty młodych artystów. Główną gwiazdą będzie zespół Skaldowie. Wkrótce zapowiedź całej imprezy, którą patronatem medialnym objęła Gazeta Codzienna.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Mimo że Skaldowie nie należą już do grupy 'młodych' artystów, to i tak swoim temperamentem scenicznym przebiją niejednego młodego artystę... dzisiaj chociażby dali wspaniały koncert w Strumieniu, pokazując jak wiele maja w sobie młodego ducha! Gratulacje dla wszystkich społeczników z Zamarsk, no i dla Klaudka, który dąży wytrwale do wyznaczonych celów- Park jest tego najlepszym przykładem! ZAPRASZAMY 15.06. DO ZAMARSK!!!!

Skaldowie byli młodymi artystami raczej dawno temu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama