, środa 14 kwietnia 2021
Strumień: Sukces gminy w Turnieju Miast i Gmin
W imieniu gminy Strumień nagrodę odebrała Anna Grygierek. fot: Tomasz ŻakDodaj do Facebook

Strumień: Sukces gminy w Turnieju Miast i Gmin

SM/MAT. PRAS.
Prawie 130 tys. mieszkańców w różnym wieku ćwiczyło na obiektach sportowych, skwerach i parkach w ramach XX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin, który odbył się pod koniec maja w 25 gminach województwa śląskiego.

Turniej, którego koordynatorem jest Zarząd Wojewódzki Śląskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Katowicach, to coroczna tygodniowa impreza odbywająca się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Ideą tego przedsięwzięcia jest popularyzacja sportu i rekreacji oraz jak najliczniejszy udział mieszkańców województwa w zawodach i zabawach sportowych. W turnieju trwającym od 17 do 23 maja uczestniczyło 25 gmin. W tym czasie na swoich obiektach sportowych gminy zorganizowały ponad 2 tys. imprez. W testach Coopera swoją sprawność fizyczną przetestowało ok. 4,5 tys. miłośników uprawiania sportu.

Zwycięzcą w Turnieju zostaje gmina, która zbierze najwięcej punktów za liczbę uczestniczących w ćwiczeniach zgodnie z regulaminem organizatora oraz sprawdzających swoją wytrzymałość w teście Coopera. W tym roku nagrody przyznano w 4 kategoriach: "gminy do 10 tys. mieszkańców", "gminy od 10 tys. do 30 tys. mieszkańców", "gminy od 30 tys. do 90 tys. mieszkańców", oraz "gminy powyżej 90 tys. mieszkańców". Zwyciężyły gminy: Ornontowice, Strumień, Będzin oraz Dąbrowa Górnicza.

W ramach XX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin, przez 7 dni Strumień zorganizował 86 imprez sportowych. Udział w nich wzięło ponad 4,5 tys. mieszkańców. W testach Coopera swoją sprawność fizyczną przetestowało 342 mieszkańców Strumienia. Oprócz gminy Strumień do udziału w zawodach zgłosił się również Skoczów, który w klasyfikacji generalnej zajął 8. miejsce w swojej kategorii.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama