, piątek 10 lipca 2020
Utrudnienia na przejściach granicznych. Cieszyn czeka na decyzje władz państwowych
Wprowadzenie kontroli na przejściach granicznych spowodowało duże trudności przede wszystkim z wjazdem do Polski od strony Republiki Czeskiej. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Utrudnienia na przejściach granicznych. Cieszyn czeka na decyzje władz państwowych

red. mat. pras.
Po interwencji m.in. starosty raciborskiego 17 marca o godz. 22.00 zostało otwarte przejście graniczne Gołkowice-Zavada. Władze Cieszyna czekają na podobne działania na Moście Wolności.

Wprowadzenie kontroli na przejściach granicznych spowodowało duże trudności przede wszystkim z wjazdem do Polski od strony Republiki Czeskiej.

-Obserwując sytuację w Cieszynie-Boguszowicach od wczesnych godzin porannych w poniedziałek 16 marca interweniowaliśmy do wojewody o uruchomienie dodatkowego przejścia do Czeskiego Cieszyna przez Most Wolności. Skierowanie tam ruchu samochodów do 3,5 t i podróżujących tylko w celach służbowych bądź zawodowych, w naszej opinii, znacząco by odciążyło przejście w Boguszowicach. Czekamy na odpowiedź wojewody i ministra MSWiA– mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Pierwsze reakcje na apele samorządowców już są. Wczoraj, (wtorek 17 marca) ok. godz. 22:00 planowane jest otwarcie przejścia granicznego Gołkowice-Zavada.

- Przejście będzie służyło wyłącznie obsłudze osób pracujących i mieszkających po obu stronach polsko-czeskiej granicy. Ważne, by osoby korzystające z tego przejścia posiadały przy sobie potwierdzenie zatrudnienia w Republice Czeskiej. W innym przypadku będą z przejścia zawracane – informuje Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Jest więc nadzieja, że wniosek burmistrz Gabrieli Staszkiewicz, aby otworzyć przejście graniczne na Moście Wolności w Cieszynie, poparty przez wszystkich wójtów i burmistrzów oraz Starostę Powiatu Cieszyńskiego pozytywnie odpowie Wojewoda i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama