, sobota 24 października 2020
Co z odbiorem śmieci, jak kursują autobusy? – czyli służby komunalne Cieszyna wobec koronawirusa
Co z odbiorem śmieci, jak kursują autobusy? – czyli służby komunalne Cieszyna wobec koronawirusa. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Co z odbiorem śmieci, jak kursują autobusy? – czyli służby komunalne Cieszyna wobec koronawirusa

UM
Mieszkańcy miasta nad Olzą z niepokojem zaglądają do pojemników na nieczystości. Zdecydowana większość cieszynian pozostaje w domach, a nasze domowe kosze na odpadki szybciej się zapełniają. Telefon na Słowiczej dzwoni bez przerwy, ale ZGK uspokaja – o odbiór odpadów nie powinniśmy się martwić, przebiega bez zarzutów i zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Służby zachęcają natomiast do skorzystania z możliwości oddania odpadów w czasie zbiórek, które organizowane są bezpośrednio spod nieruchomości. PSZOK przy Motokrosowej jest zamknięty od 16 marca do odwołania.
Odpady wielkogabarytowe i elektroniczne w czasie epidemii można oddawać podczas comiesięcznych zbiórek organizowanych przez P.P.H.U. Ekoplast – Produkt s.c. Krzysztof Brandys, Ryszard Brandys, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem: 503 933 206, 33 858 00 75.
W razie awarii kanalizacji należy dzwonić pod numer: 33 8515535 lub 33 8515444.

Komunikacja miejska.

Niedogodności odczuwają również korzystający z miejskich autobusów, które już od soboty kursują według rozkładu jak w dni wolne od nauki szkolnej. Tak będzie co najmniej do 25 marca.
Kierowcy nie otwierają przednich drzwi – wsiadanie i wysiadanie z pojazdów odbywa się pozostałymi, aby ograniczyć bezpośredni kontakt z pasażerami. Podobne rozwiązania w walce z epidemią koronawirusa funkcjonują również w innych miastach. Ze względów bezpieczeństwa, kierowcy nie przyjmują opłaty za przejazd. Są one dostępne tylko za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej, telefonu z funkcją NFC, aplikacji Mobilet albo w karcie miejskiej, którą można nabyć po złożeniu wniosku w kasie Dworca Cieszyn przy ul. Hajduka 10, a doładować bezobsługowo w Internecie, na stronie ebilet.zgk.cieszyn.pl albo w biletomatach na Dworcu Cieszyn.

Poza kasą na dworcu, wszystkie okienka kasowe w ZGK są nieczynne do odwołania. Wszelkie płatności na rzecz Spółki należy dokonywać wyłącznie przelewami na rachunek bankowy nr: 55 1050 1403 1000 0023 4673 1777.

Zakład Gospodarki Komunalnej, podobnie jak inne instytucje, ogranicza przyjęcia interesantów. Osobiście możemy jedynie załatwić formalności związane z pogrzebem w Dziale Cmentarzy i Zakładzie Pogrzebowym „Arkadia”. Do Zakładu mogą przyjść co najwyżej dwie - wyznaczone przez rodzinę - osoby, po uprzednim umówieniu spotkania w kancelarii w Cieszynie przy ul. Katowickiej 34, telefonicznie pod numerem tel. 694 407 815. Należy też pamiętać o ograniczeniu liczby żałobników biorących udział w samej ceremonii.

Wobec rozprzestrzeniających się zakażeń groźnym wirusem, najbezpieczniejszym sposobem kontaktu okazują się bezobsługowe systemy i technologie internetowe.

Wszelkie wnioski, podania i inne dokumenty do cieszyńskiego ZGK należy składać poprzez środki komunikacji elektronicznej na adres e-mail: zgk@zgk.cieszyn.pl lub ePUAP.

Zgodnie z komunikatem na stronie internetowej Zakładu, dodatkowe informacje można uzyskać pod następującymi numerami telefonów oraz kierując zapytania na adresy e-mail:

 • Siedziba Spółki oraz Dział Transportu, przy ul. Słowiczej 59 – e-mail: zgk@zgk.cieszyn.pl, tel. 33 4794100,
 • Dział Cmentarzy oraz Zakład Pogrzebowy „Arkadia” przy ul. Katowickiej 34 – e-mail: cmentarze@zgk.cieszyn.pl, tel. całodobowy 694 407815.
 • Dział Gospodarki Ściekami (Oczyszczalnia ścieków) przy ul. Motokrosowej 27 – e-mail: oczyszczalnia@zgk.cieszyn.pl, tel. 33 8515535 lub 33 8515444,
 • PSZOK przy ul. Motokrosowej 27 – e-mail: odpady@zgk.cieszyn.pl, tel. 795 599 677, 33 85 15 444 wew. 122,
 • Dworzec Cieszyn przy ul. Hajduka 10 – e-mail: dworzec@zgk.cieszyn.pl, tel. 33 4866103 lub 33 4866102.
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama