, czwartek 3 grudnia 2020
Pomoc dla Szpitala Śląskiego. Apel do mieszkańców i przedsiębiorców!
Niezbędna jest bieżąca dostępność środków ochronnych dla chorych i personelu, na dzień dzisiejszy jest to najważniejsza potrzeba.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Pomoc dla Szpitala Śląskiego. Apel do mieszkańców i przedsiębiorców!

UM
Pomoc dla Szpitala Śląskiego. Apel do mieszkańców i przedsiębiorców!

<strong>Szpital potrzebuje naszego wsparcia i tu liczy się każda przysłowiowa złotówka. Potrzebne są środki higieniczne i odkażające oraz maseczki ochronne. Przede wszystkim szpital pilnie musi zaopatrzyć się w nowy bronchoskop i respiratory.</strong>

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju i na świecie dotyczącą zagrożenia epidemiologicznego i rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 zaistniała pilna potrzeba pomocy w zakupach środków ochrony i sprzętu do zwalczania koronawirusa.

Szpital Śląski w Cieszynie oraz Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe dołączyli do walki z pandemią o skali trudnej do wyobrażenia i robią wszystko, aby nasze społeczeństwo czuło się bezpiecznie. Niezbędna jest bieżąca dostępność środków ochronnych dla chorych i personelu, na dzień dzisiejszy jest to najważniejsza potrzeba.

W związku z powyższym Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego rozpoczyna akcję zbierania środków na ten cel. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto fundacji:

PKO BP 97 1020 1390 0000 6602 0019 0280 z dopiskiem: KORONAWIRUS .

Prosimy o wsparcie tej inicjatywy - zdrowie jest przecież najważniejsze !

Szpital potrzebuje naszego wsparcia i tu liczy się każda przysłowiowa złotówka. Potrzebne są środki higieniczne i odkażające oraz maseczki ochronne. Przede wszystkim szpital pilnie musi zaopatrzyć się w nowy bronchoskop i respiratory.

Jak jeszcze możemy pomóc?
Oprócz różnego rodzaju zbiórek ważne jest również zabezpieczenie personelu medycznego w posiłki i napoje. Przedsiębiorcy i właściciele restauracji mogą ich wesprzeć ofiarując obiady bądź żywność. Ważne by taka pomoc była wczesniej ustalana z przedstawicielami szpitala.

Nowe zagrożenie nakłada się na trudną sytuację szpitala.

Tak złej sytuacji szpitali powiatowych i miejskich jeszcze w Polsce nie było. To nowe wyzwanie może szpitale dobić. A patrząc na gospodarkę i na tych, którzy szpital zaopatrują, trudno liczyć na kolejne kredytowanie. Dla tych firm to czas wysokich zarobków.
Od dłuższego czasu przyglądamy się sytuacji finansowej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jako jeden z wielu placówek powiatowych mierzy się z dużym barkiem dofinansowania. W listopadzie 2019r. byliśmy świadkami próby zorganizowania spotkania z burmistrzami i wójtami naszego powiatu. Spotkanie miało na celu nie tylko omówienie sytuacji, ale miało być okazją by znaleźć i wypracować wspólne działania na rzecz poprawy sytuacji finansowej szpitala. Wtedy jednak wszyscy nie widząc potrzeby takich rozmów, oraz idących za tym działań odmówili udziału w spotkaniu. Odpowiedzialnością za szpital, przede wszystkim tą finansową, obarcza się Starostwo Powiatowe. Włodarze Cieszyna pomimo wielu próśb dyrekcji nie biorą w ogóle pod uwagę możliwości umorzenia podatku od nieruchomości. Może to pora na zmianę społecznego dyskursu, a co za tym idzie wspólnej mobilizacji by pomóc finansowo szpitalowi. Zachodzi bowiem obawa, że szpital w czasach zagrożenia epidemiologicznego nie poradzi sobie finansowo.

Koszty rosną, a szpital zaciąga kolejne długi.
Tymczasem koszty stale rosną. Urósł ZUS, wzrosła płaca minimalna, doszły pracownicze plany kapitałowe, jest inflacja. A teraz jeszcze doszedł wirus. Tak naprawdę bankruci w postaci szpitali powiatowych muszą ratować Polaków przed zarazą. Rosną więc zadłużenia zaciągane choćby po to by móc wypłacić pensje pracownikom.

To pora by docenić to, że jeszcze mamy szpital, że mamy zaangażowanych pracowników, którzy stoją w gotowości by pomóc mieszkańcom. Szpital Śląski w obecnej sytuacji jest najważniejszą placówką, którą należy wesprzeć i ochronić przez finansową katastrofą.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Najlepiej pomóc przez fundację, bo to sprawdzone źródło!! Ja już pomogłam :)

Super inicjatywa. Fundacja działa od wielu lat i pomaga szpitalowi. Musimy się w tych trudnych chwilach zjednoczyć i pomóc naszej służbie zdrowia.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama