, sobota 24 sierpnia 2019
Zajrzyj na strych, do piwnicy i do szuflady
Osoby, które chcą sie podzielić swoją historią mogą udać się do Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie fot: PixabayDodaj do Facebook

Zajrzyj na strych, do piwnicy i do szuflady

red./mat.pras.
Urząd Gminy Goleszów prosi mieszkańców o to by w swoich domach, szczególnie na strychach i piwnicach, poszukali dawnych przedmiotów związanych z życiem codziennym (do lat 80. XX w.).

- Dział Etnografii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu prowadzi na terenie naszej gminy badania etnograficzne. Wywiady z mieszkańcami prowadzą pracownicy Muzeum: Anna Grabińska-Szczęśniak, Małgorzata Kłych i Urszula Batko, posiadające legitymacje muzealne. Badania stanowią powrót do wywiadów etnograficznych przeprowadzonych w latach 50. minionego stulecia na terenie gminy. Ankieterzy pytają m.in. o: obrzędy związane ze chrztem świętym, twórców ludowych, kulturę ludową, małą architekturę sakralną. - informuje Urząd Gminy.

Oprócz rzeczy potrzebnych dawniej w życiu codziennym cenne będą te, które wykorzystywane były z rolnictwie, rzemiośle lub związane są twórczością ludową. Mogą to być również elementy wyposażenia wnętrz, sprzętów gospodarstwa domowego, a nawet pamiątki rodzinne.

Osoby, które chcą sie podzielić swoją historią mogą udać się do Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie, ul. Cieszyńska (25. 12.10.2017 r., godz. 11.00-19.00 13.10.2017 r., godz.11.00-19.00). Po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym możliwy odbiór bezpośrednio od darczyńcy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama