, niedziela 21 lipca 2019
Przedszkole w Goleszowie wyremontowane!
W budynku, który służył dawniej jako niezależna szkoła podstawowa z mieszkaniami służbowymi i zapleczem gospodarczym, podczas wakacji przeprowadzono prace remotowe, głównie wewnątrz. fot: z archiwum SP CisownicaDodaj do Facebook

Przedszkole w Goleszowie wyremontowane!

red./mat.pras.
Zakończył się remont placówki oświatowej w Goleszowie - Równi. Historia budynku sięga 1903 roku. Był on "świadkiem" dwóch wojen światowych i czasów PRL-u. Przetrwał również kilka zmian i planów likwidacji.

- W jego murach kształciły się przez lata nie tylko dzieci szkolne, ale także dzieci młodsze - w ogniskach i oddziałach przedszkolnych. To miejsce jest głęboko wpisane w krajobraz Równi a także w serca jej mieszkańców, dlatego to często właśnie oni „walczyli” o jego przetrwanie. Dziś z dumą można powiedzieć, że cel został osiągnięty. Placówka nadal służy zamiejscowym dzieciom, a dzięki zaangażowaniu dyrektora Szkoły Podstawowej w Cisownicy Przemysława Misiarza, wsparciu wójta Krzysztofa Glajcara i wielu ludziom dobrego serca placówka rozwija się. - informuje Urząd Gminy Goleszów.

W budynku, który służył dawniej jako niezależna szkoła podstawowa z mieszkaniami służbowymi i zapleczem gospodarczym, podczas wakacji przeprowadzono prace remotowe, głównie wewnątrz. Zakres prac obejmował wykonanie tynków żywniczych, pomalowanie ścian i sufitów, położenie paneli podłogowych, wymianę okien i drzwi, oraz wykonanie nowych schodów z podjazdem dla wózków. Do sal i szatni zakupiono również nowe meble.

W wyremontowanej placówce znajdują się dwie sale główne, sala multimedialna, jadalnia, korytarz z kącikiem wystaw dla rodziców, szatnia, toalety i pokój nauczycielski. Obecnie funkcjonuje w nim pięciogodzinny Oddział Przedszkolny SP w Cisownicy z dwiema grupami przedszkolnymi (dzieci 3 i 4 letnie oraz 5 i 6 letnie). Na dzień dzisiejszy do placówki uczęszcza 31 przedszkolaków.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama