, sobota 19 października 2019
Witold Rybicki - człowiek teatru
Witold Rybicki zatrudniony był w Teatrze Cieszyńskim od kwietnia 1951 roku do marca 1963 roku jako aktor, od lipca 1966 roku do lipca 1994 roku jako reżyser i aktor. Występował również okazjonalnie jako emeryt. fot: Karin DziadkovaDodaj do Facebook

Witold Rybicki - człowiek teatru

UM
Witold Rybicki- aktor, reżyser i legenda Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie 4 września obchodził swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Spędził je w gronie swoich przyjaciół aktorów w miejscu które jest całym jego życiem.

Dyrektor Karol Suszka wraz z aktorami tym razem specjalnie dla niego zagrali spektakl. Jubilata przywieziono czarną limuzyną a drogę do teatru pokonał idąc po czerwonym dywanie. Były owacje, życzenia, szampan ale chyba najważniejsze w tym dniu było świętowanie z ludźmi z którymi spędził sporą część swojego życia. Bo teatr to drugi dom a aktorstwo to nie jest zawód ale życie właśnie. Jeśli praca staje się pasją człowiek nigdy tak naprawdę nie jest w pracy. Witold Rybicki zatrudniony był w Teatrze Cieszyńskim od kwietnia 1951 roku do marca 1963 roku jako aktor, od lipca 1966 roku do lipca 1994 roku jako reżyser i aktor. Występował również okazjonalnie jako emeryt.

Chciałbym ci pogratulować, a przede wszystkim podziękować za całokształt twojej pracy – zwrócił się do jubilata dyrektor Karol Suszka. – Rozpoczynałeś działalność Teatru Cieszyńskiego, nie tylko w Scenie Polskiej, ale przede wszystkim w Scenie Czeskiej, a później cały czas zostałeś wierny Scenie Polskiej. To są szlachetne idee, szlachetne poczynania. Twoje zaangażowanie w pracy świadczy o głębokim uświadomieniu sobie swej roli i funkcji w danej społeczności i w danym teatrze. Dziękuję ci za opiekę nad młodzieżą, nad literaturą, nad teatrami, nad śpiewami i niech ci gwiazda pomyślności nigdy nie zagaśnie – mówił dyrektor.

Witold Rybicki wciąż pełen energii jednak zmagający się z bardzo słabym wzrokiem. Rozpoznaje ludzi po głosie i dotyku. Nie odbiera mu to jednak radości i chęci spędzania z ludźmi jak najwięcej czasu. Do teatru przychodzi nadal. Pojawia się na premierach, próbach ale również bez okazji. Aktor znany jest ze swych wierszyków, laurek, tworzonych z różnych okazji, dla różnych osób, drukowanych niejednokrotnie w zaolziańskiej prasie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama