, sobota 24 sierpnia 2019
Nowe wyposażenie szkół po wakacjach
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwido Langera w Cieszynie od nowego roku szkolnego będą wiedzę zdobywać w profesjonalnej pracowni Eko- elektrycznej. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Nowe wyposażenie szkół po wakacjach

mat.pras.
Dzisiaj 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny, jednak w czasie gdy uczniowie jeszcze wypoczywali w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński cały czas trwały prace inwestycyjno-remontowe.

W I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie została wymieniona instalacja elektryczna za 125 tys. zł. Ponad 560 tys. zł kosztowały prace związane z adaptacją pomieszczeń I piętra budynku internatu ZS w Cieszynie na potrzeby Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie. W ramach prac zaadaptowano 15 pokoi mieszkalnych na I piętrze budynku internatu, na gabinety psychologa/pedagoga i biura administracyjne (sekretariat, księgowość, itp.), socjalne, salki zajęć ruchowych i pomieszczenia serwera. Trwa realizacja projektu unijnego polegającego na podniesieniu jakości kształcenia w Powiecie Cieszyńskim poprzez inwestycje w infrastrukturę edukacyjną poprzez wyposażenie szkół w pracownie zawodowe.

- W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie prace remontowe prowadzono w 6 pracowniach, W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie w 5 pracowniach, w Zespole Szkół Gastronomioczno-Hotelarskich w Wiśle w 2 pracowniach, w Zespole Szkół Technicznych w Ustroniu w 2 pracowniach, a w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bażanowicach w 6 pracowniach. Wartość całego projektu wynosi blisko 7,5 mln zł- mówi Starosta Cieszyński Janusz Król. Ponadto w Ustroniu prowadzone są prace związane z przeniesieniem maszyn w hali warsztatów Zespołu Szkół Technicznych, które planowo mają zakończyć się we wrześniu, a ich koszt wyniesie blisko 300 tys. zł. - W okresie wakacyjnym szkoły i placówki oświatowe zrealizowały także we własnym zakresie, przy wsparciu finansowym Powiatu, zadania remontowe na kwotę ponad 300 tys. zł. - dodaje Janusz Król.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama