, czwartek 19 lipca 2018
W Cieszynie można jeszcze zostać przedszkolakiem
Jest to między innymi efekt utworzenia w tym roku nowego oddziału przedszkolnego w przedszkolu nr 1, a w poprzednim czterech nowych oddziałów przedszkolnych na łączną sumę 91 miejsc.  fot: FJDDodaj do Facebook

W Cieszynie można jeszcze zostać przedszkolakiem

FJD
Na dzień dzisiejszy miasto Cieszyn dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w miejskich przedszkolach i żłobkach, o czym poinformował media na konferencji prasowej w dn.1.09.17 burmistrz miasta.

Wszyscy chętni rodzice, którzy zgłosili akces posyłania swoich dzieci do przedszkola w roku 2017/18 zostali już usatysfakcjonowali, otrzymując potwierdzenie przyjęcia swoich dzieci do wybranego przedszkola. Jest to między innymi efekt utworzenia w tym roku nowego oddziału przedszkolnego w przedszkolu nr 1, a w poprzednim czterech nowych oddziałów przedszkolnych na łączną sumę 91 miejsc. Natomiast w miejskich żłobkach jest 250 miejsc co w pełni pokrywa dzisiejsze zapotrzebowanie. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych rodziców, którzy mogą zgłaszać swoje wnioski do placówek z wolnymi miejscami. Nastąpiła także zmiana organizacji szkół podstawowych w związku z likwidacją gimnazjów, których działalność wygaszana jest w obecnej nowej sieci szkół podstawowych. W ramach tej reorganizacji miasto powołało nową szkołę podstawową nr 5, w której utworzono dwie klasy pierwsze. Miasto Cieszyn w roku szkolnym 2017/18 ma pod swoją kuratelą siedem szkół podstawowych z łączna sumą uczniów przekraczającą 2 tyś. W celu poprawy funkcjonalności i estetyki szkół miasto na remonty wydało łącznie we wszystkich szkołach ponad 400 tyś zł. Oddano też do użytku boisko sportowe przy szkole nr 1, a także podjęto się wykonania termoizolacji w szkole nr 6 (700 tyś zł) oraz przedszkola nr 2 (235 tyś zł). Łącznie wydane sumy na remonty i modernizację przekroczyły grubo ponad 1 milion złotych co należy uznać za bardzo duży wysiłek miasta, który nie wątpliwie będzie procentował już w niedalekiej przyszłości.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama