, piątek 25 maja 2018
Tajemnica i mrok – pokaz specjalny czeskiego serialu HBO „Pustkowie” podczas KnG
30 kwietnia 2017 cieszyńska publiczność zobaczy dwa pierwsze odcinki produkcji HBO Europe, która bardzo szybko stała się hitem i została doceniona przez krytyków. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Tajemnica i mrok – pokaz specjalny czeskiego serialu HBO „Pustkowie” podczas KnG

mat.pras.
Wśród ponad setki filmów prezentowanych podczas Kina na Granicy widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie specjalnym czeskiego miniserialu „Pustkowie”. 30 kwietnia 2017 cieszyńska publiczność zobaczy dwa pierwsze odcinki produkcji HBO Europe, która bardzo szybko stała się hitem i została doceniona przez krytyków.

Akcja „Pustkowia” rozgrywa się niedaleko czesko-polskiej granicy, a jego główną bohaterką jest Hana Sikorova (Zuzana Stivínová), będąca starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy duży koncern wydobywczy oferuje mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie domów, pod którymi znajdują się bogate złoża węgla brunatnego. Hana walczy o to, by uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę, lecz nagle w niejasnych okolicznościach znika jej nastoletnia córka. Kobieta nie podda się, dopóki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie. Za reżyserię odpowiada Alice Nellis i Ivan Zachariáš, a autorem scenariusza jest Stepán Hulik.

Widzowie 19. Przeglądu Filmowego w Cieszynie i Czeskim Cieszynie będą mogli zobaczyć dwa pierwsze odcinki produkcji, w której w role główne wcielają się Zuzana Stivínová (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie), Jaroslav Dušek (Na złamanie karku), Eliška Krenková (Mężczyźni w nadziei), Leoš Noha (El Paso) oraz Jan Cina (Smradi), a za reżyserię odpowiadają: Alice Nellis i Ivan Zachariáš.

Ten ośmioodcinkowy serial zawiera w sobie mroczną tajemnicę, polityczną intrygę i obraz rodzicielskiej miłości – czyli wszystko, co powinno się znaleźć we wciągającej produkcji. Spotkanie największych czeskich talentów – aktorów i reżyserów – dało w efekcie serial na miarę światowego kina. Serial w całości jest dostępny w serwisie HBO GO.

Pokaz specjalny „Pustkowia”
termin: 30.04.2017 r.
godz.: 20:00
miejsce: Kino Central (Czeski Cieszyn)

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama