, piątek 22 czerwca 2018
Znamy kalendarz 19. Kina na Granicy!
Organizatorzy Kina na Granicy ogłosili kalendarz projekcji tegorocznego przeglądu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Znamy kalendarz 19. Kina na Granicy!

red.
Znany jest już kalendarz tegorocznego przeglądu filmowego w Cieszynie! Organizatorzy Kina na Granicy przygotowali w tym roku ponad 120 propozycji filmowych, koncerty, wystawy i spotkania z wybitnymi twórcami. Swój udział potwierdziło ponad 70 gości, a wśród nich Karel Roden, Agnieszka Holland, Allan Starski, Andrzej Chyra oraz Karolina Gruszka czy Arkadiusz Jakubik.

Organizatorzy Kina na Granicy ogłosili kalendarz projekcji tegorocznego przeglądu. Na widzów czeka ponad 120 filmów z Polski, Czech i Słowacji. Pierwsze seanse rozpoczną się już w piątek, 28 kwietnia, o 8:30, filmami Kola, Niedoparki i Europa, Europa, choć oficjalna inauguracja zaplanowana jest na godz. 19:00, a towarzyszyć jej będzie pierwsza w Polsce projekcja pokazywanego na ostatnim festiwalu w Berlinie filmu Zwierzęta Grega Zglinskiego zakończona spotkaniem z twórcami.

Podczas filmowej majówki w Cieszynie będzie można zobaczyć ponadczasowe klasyki jak Nóź w wodzie, Panny z Wilka, Grę czy Barwy ochronne oraz rekordową liczbę nowych filmów – Bába z ledu, Masaryk, Amok czy Pokot. Przegląd zakończy się 3.05 przedpremierowym pokazem filmu Butterfly Kisses.

Cykle filmowe 19. Kina na Granicy

Retrospektywy
Przyjrzymy się twórczości takich sław jak: Karolina Gruszka, Allan Starski, Milan Lasica, Karel Roden, Antonín Máša oraz Wydziału Filmu i Telewizji Akademii Sztuk Pięknych (FAMU).
Cykl: Buntownicy i chuligani
Kino chuligańskie czy zrewoltowane? Kim byli kiedyś, kim są dzisiaj bohaterowie wchodzący w kolizję z prawem, ustrojem, społeczeństwem? To wrażliwi "buntownicy bez powodu", bohaterowie pokolenia, wrogowie systemu czy zdegenerowane wyrzutki społeczne? Linia podziału jest często zamazana...
Cykl: Emigranci-imigranci
Temat emigrantów, imigrantów, uchodźców to jedna z najżywiej prowadzonych dyskusji społecznych w ostatnich latach. Dotyka polityki, kultury, zmiany odwiecznych prawideł obowiązujących w starej Europie (oraz reszcie świata). Jak kino portretowało "uchodźców" z ojczyzny w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych, jedną czy dwie dekady temu? Jak z tą tematyką zmagamy się dzisiaj?
Cykl: Fashionerzy i fashionistki
Największe marzenie co trzeciej dorastającej dziewczynki? Nie aktorka, nie piosenkarka, na pewno nie prawniczka. Blogerka modowa. Kto by nie chciał być co najmniej stylistą... Chcemy pokazać, że moda, oryginalne stylizacje, kroje i fasony, towarzyszyły kinu od zawsze. Bistorowe golfy, bluzy z "Hofflandu", fulary i szmizjerki. "Moda Polska" to także był "fashion". Faszyn i stajl.

Dodatkowo codziennie zagrają dla nas znani artyści, a wśród nich duet Jakubik & Deriglasoff, zespół Tabu, XXANAXX, hip-hopowy skład Prago Union i rockowa kapela CHIKI-LIKI-TU-A.

Kalendarz projekcji do pobrania TUTAJ!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama