, środa 11 kwietnia 2018
Nie tylko film – znamy koncertową rozpiskę Kina na Granicy
Znamy koncertową rozpiskę Kina na Granicy! fot: mat.pras.



Dodaj do Facebook

Nie tylko film – znamy koncertową rozpiskę Kina na Granicy

mat.pras.
Alternative rock, electro czy reggae to tylko niektóre z klimatów, które zagoszczą w Klubie Festiwalowym tegorocznego Kina na Granicy. Podczas polsko-czesko-słowackiej muzycznej podróży pojawi się m.in. duet Jakubik&Deriglasoff prezentujący eksperymentalny projekt muzyczny. W tym roku po raz pierwszy można kupić karnet na same koncerty.

19. Przegląd Filmowy w Cieszynie to przede wszystkim pokazy filmów i spotkania z twórcami. Mocnym akcentem tegorocznego wydarzenia będą występy takich zespołów jak np. Tabu czy XXANAXX. Czeską i słowacką scenę reprezentować będą hip-hopowy skład Prago Union i rockowa kapela CHIKI-LIKI-TU-A. Po każdym z koncertów odbędzie się afterparty w wykonaniu Kolektywu Podaj Kabel oraz ich gości. Nic tak nie zbliża, jak muzyka, więc serdecznie zapraszamy na celebrowanie polsko-czesko-słowackiej przyjaźni podczas wspólnej zabawy.

Muzyczny program 19. KnG:
28.04 – PRAGO UNION + live band (CZ) - hip-hop
29.04 – TABU (PL) - reggae/ska
30.04 – JAKUBIK & DERIGLASOFF - Projekt 40 Przebojów (PL) – alternative /cyber punk / disco / hardcore
01.05 – XXANAXX (PL) – electro
02.05 – CHIKI-LIKI-TU-A (SK) - alternative rock

Więcej o zespołach:

Prago Union
Prago Union powstał w 2002 roku z inicjatywy rapera Kato i DJ Skupla. Zespół reprezentuje najlepszy czeski hip-hop, o czym świadczą dwie nagrody czeskiego Anioła, przyznane za albumy „Dezorient Express“ 2010 i „V barvách 2011“. Obecnie czeski duet występuje w klubowym połączeniu rapera Kato oraz DJ Maro.
Tabu
Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.
Jakubik & Deriglasoff
Duet Jakubik&Deriglasoff pojawi się w Cieszynie wraz z nowym muzycznym projektem pod roboczym tytułem „40 PRZEBOJÓW”. Ekstrawagancki pomysł duetu Jakubik&Deriglasoff jest bez wątpienia ambitnym, skierowanym do wyrobionego słuchacza eksperymentem, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro pop, disco techno, do hardcore’u do których muzykę napisał Olaf Deriglasoff, swój głos i muzyczną frazę dał Arek Jakubik, wszystko do tekstów autorstwa Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego.
XXANAXX
XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel duetu zatytułowany „Disappear”. XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.
Chiki liki tu-a
Istnieją już ponad 20 lat. Zagrali ponad 1200 koncertów w 15 krajach Europy. W swojej muzyce łączą różne style, określając ją akrobatycznym rock'n'roll'em. Zespół Chiki liki tu-a powstał w 1995 roku, jednak prawdziwą sławę zyskał w roku 2005 kiedy to jedna z komercyjnych rozgłośni radiowych wypromowała utwór "Láska moja de si".

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Super zestawienie - bardzo zróżnicowane ale ciekawe

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama