, piątek 22 czerwca 2018
Kultura na weekend… Ondraszek
Bilety do kupienia w plenerowej kasie przed spektaklem  fot: arch. Scena PolskaDodaj do Facebook

Kultura na weekend… Ondraszek

red.
Kończy się sezon teatralny 2016/2017. Jednak Scena Polska Teatru Cieszyńskiego ma jeszcze dla swoich widzów coś specjalnego. Już 30 czerwca o godzinie 21:30 zagrają spektakl pt. „Ondraszek. Pan Łysej Góry”. Będzie to widowisko plenerowe… w pięknej scenerii Wzgórza Zamkowego.

Tym razem historię śląskiego zbójnika Ondraszka opowiadają: Renata Putzlacher - Tomáš Kočko - Bogdan Kokotek. Każdy na przestrzeni lat w inny sposób interpretuje historię i ma swoje własne wyobrażenie na temat Ondraszka, które ukształtowały w nas lektury lub opowieści. Realizatorzy spektaklu Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego postanowili przedstawić własną wersję historii legendarnego zbójnika, który od 300 lat inspiruje polskich, czeskich i niemieckich pisarzy, kompozytorów i malarzy. Korzystają oni z dotychczasowych badań i legend o Ondraszku, z osobistych dociekań realizatorów, którzy zwiedzili miejsca, związane z bohaterem i dotarli do badań naukowych, dotyczących problematyki zbójnictwa w Karpatach. Premiera spektaklu miała miejsce w 2005 roku, jednak po raz kolejny będzie można go zobaczyć w wersji plenerowej na Wzgórzu Zamkowym. Do aktorów dołączy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej.

Bilety do kupienia w plenerowej kasie przed spektaklem

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama