, piątek 22 stycznia 2021
Lato z Radiem w wersji wyszehradzkiej w Cieszynie
Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Cieszyn. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Lato z Radiem w wersji wyszehradzkiej w Cieszynie

red.
Na mapie tegorocznej 46. edycji ogólnopolskiej trasy koncertowej „Lata z Radiem” Radiowej Jedynki znajdzie się 1 lipca Cieszyn. Koncert na Stadionie Miejskim rozpocznie się o 16:00. Tego samego dnia w Teatrze im. A. Mickiewicza od godz. 11:30 do 15:00 będzie miała miejsce debata na temat współpracy w Grupie Wyszehradzkiej. W debacie wezmą udział: Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna; Vít Slováček, burmistrz Czeskiego Cieszyna; prof. Csaba Kiss; dr Tomáš Strážay; dr Vít Dostál oraz Jakub Groszkowski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Spotkanie poprowadzi dr hab. prof. ISP PAN Adam Burakowski. Paneliści będą rozmawiać na temat współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podsumowywać polską prezydencję. Spotkanie poprzedziły prowadzone przez dr. hab. Pawła Ukielskiego, historyka i politologa, prelekcje dla uczniów dotyczące Grupy Wyszehradzkiej (jej genezy, osiągnięć i zagrożeń).

Koncert „Lata z Radiem” na Stadionie Miejskim również będzie miał wyszehradzki akcent – zaprezentują się zespoły z Czech, Węgier, ze Słowacji, i z Polski. Występy z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej odbędą się w dwudziestu miejscowościach na terenie całej Polski. Bogaty cieszyński program powinien przypaść do gustu fanom różnych brzmień i w różnym wieku. Koncert rozpocznie się od występu Arki Noego. Zespół wydał niedawno nową płytę „Wyjątkowy Osioł” z utworami, które swoją stylistyką nawiązują zarówno do pierwszych folkowych dokonań zespołu, jak i do najnowszych, bardziej rockowych trendów. 

Jako następna zaprezentuje się znana i lubiana w Cieszynie Halina Mlynkova z zespołem. Kolejna kapela to słowacki Nocadeň, weterani sceny, którzy grają już od dwudziestu lat. Fanów alternatywnego rocka ucieszy występ węgierskiej kapeli Anna and the Barbies. Jako ostatnia na scenie pojawi się zjawiskowa Urszula z zespołem. Trudno w to uwierzyć, ale kariera sceniczna wokalistki trwa już od prawie czterech dekad! W ramach koncertu na głodnych nie tylko muzycznych wrażeń będą czekały stoiska z lodami, goframi i daniami typu fast food. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz sztucznych ogni.

91. rok istnienia Pierwszego Programu Polskiego Radia to nowy rozdział budowania szczerej przyjaźni pomiędzy naszymi słuchaczami w każdym wieku a zespołem Jedynki – mówi dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński. W związku z czym Radiowa Jedynka szykuje wiele atrakcji na antenie oraz podczas koncertów; zarówno debata, jak i koncert będą na bieżąco relacjonowane. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Cieszyn.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama