, piątek 15 stycznia 2021
Konkurs Jednego Wiersza: "Czas otworzyć okno historii…”
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednego wiersza w 4 egzemplarzach, dotąd niepublikowanego i nienagradzanego, związanego tematycznie ze Śląskiem Cieszyńskim.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Konkurs Jednego Wiersza: "Czas otworzyć okno historii…”

Biblioteka Miejska w Cieszynie
Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza do udziału w trzynastej edycji Konkursu Jednego Wiersza.

Konkurs przeznaczony jest dla poetów w wieku od 15 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednego wiersza w 4 egzemplarzach, dotąd niepublikowanego i nienagradzanego, związanego tematycznie ze Śląskiem Cieszyńskim. Wiersz powinien wpisywać się w hasło "Czas otworzyć okno historii…”. Konkurs zorganizowany został z okazji 100. rocznicy wymarszu kompanii śląskiej Legionów Piłsudskiego z Cieszyna do Mszany Dolnej.

Utwór konkursowy powinien być podpisany pseudonimem. W osobnej kopercie opatrzonej tym samym pseudonimem należy podać: imię i nazwisko autora, adres, telefon, e-mail. Wiersz należy nadesłać do dnia 10 września 2014 r. na adres: Biblioteka Miejska, ul. Głęboka 15, 43-400 Cieszyn, z dopiskiem na kopercie „Konkurs poetycki”. Jury powołane przez organizatora przyzna trzy nagrody pieniężne o łącznej wartości 1000 zł (główna nagroda 500 zł) oraz wyróżnienia książkowe.

Ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 20 września 2014 r., o godz. 14.30 w Cafe Muzeum w Cieszynie (ul. Regera 6).

Dodatkowe informacje na temat konkursu udzielane są pod numerem telefonu: 33 8520 710 oraz e-mail: czytelnia@biblioteka.cieszyn.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama