, niedziela 6 grudnia 2020
Brenna: Teatralne atrakcje dla dzieci
Warsztaty Teatru Gry i Ludzie rozpoczną się 27 lipca, o godz. 15.00 i potrwają godzinę, a po nich widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienie „Koty trzy” o godz. 17.00.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Brenna: Teatralne atrakcje dla dzieci

MB
Teatr pod chmurką, warsztaty i klasyczne przedstawienia. W czasie wakacji w Brennej najmłodsi widzowie mogą liczyć na sporo atrakcji artystycznych.

Od początku lipca w amfiteatrze w Parku Turystyki w Brennej odbywają się przedstawienia plenerowe dla dzieci. Teatr Bajkowe Skarbki Śląska wystawia bajki i legendy dla najmłodszych. Dzieci miały już okazję poznać przygody kapryśnej królewny, a także obejrzeć historię o dwóch siostrach i mistrzu Bartłomieju. A to dopiero połowa spotkań teatralnych. Do końca sierpnia zawsze o godz. 16.30 odbywają się przedstawienia.

Artystom i widzom nie straszny jest deszcz i spektakle odbywają się też w czasie niepogody. - W razie deszczu widownia zasiądzie pod zadaszeniem - zapowiada Aneta Mędrek z Informacji Turystycznej w Brennej. Już dziś o godz. 16.30 najmłodsi będą mogli obejrzeć „Najcenniejszy skarb zimy”. Kolejne przedstawienia będą w sierpniu. Wstęp na plenerowe spektakle jest bezpłatny.

Dalsze atrakcje teatralne dla najmłodszych widzów zapewni Teatr Gry i Ludzie z Dąbrówki Małej, który odwiedzi Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich w lipcu i sierpniu. Już w niedzielę, 27 lipca, teatr poprowadzi warsztaty teatralne dla dzieci w przedziale wiekowym 3 - 10 lat „Kostium i charakteryzacja w teatrze - jak pomagają nam stać się kimś innym?”. Warsztaty rozpoczną się o godz. 15.00 i potrwają godzinę, a po nich widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienie „Koty trzy” o godz. 17.00.

Teatr Gry i Ludzie powróci do Górek Wielkich także w sierpniu. I tak 17 sierpnia o godz. 15.00 będą miały miejsce warsztaty dla dzieci w wieku siedem plus „Animacja przedmiotu - jak teatr nadaje zaskakujące funkcje rzeczom?”. Tradycyjnie po warsztatach będzie przedstawienie „Opowieści Wagantów” o godz. 17.30. Udział w przedstawieniach i warsztatach jest bezpłatny, ale na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 33 851 03 51.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama