, czwartek 21 marca 2019
Gdzie sacrum łączy się z profanum... Idą Święta
Wyciągnięcie ręki, świąteczna kartka czy wysłany sms może sprawić, że będą to niezapomniane święta. fot: archmich.webd.plDodaj do Facebook

Gdzie sacrum łączy się z profanum... Idą Święta

Przed nami ostatnia już, czwarta niedziela Adwentu. Przedświąteczna krzątanina trwa. Zadbajmy o to, co bezcenne.

W życiu czekamy na różne rzeczy: urodziny, wakacje, spotkanie z ukochaną osobą, święta, ślub, narodziny dziecka.... Samo oczekiwanie ma w sobie coś wyjątkowego, zwłaszcza, jeśli to, co ma się wydarzyć jest radosne. To czas przygotowań i przemyśleń. Zwykle wtedy staramy się uporządkować co się da, w zależności od okazji, na którą czekamy. Przed wakacjami domykamy sprawy związane z pracą. Przed spotkaniem z ukochaną osobą niezwykle starannie dbamy o własny wygląd. W dniu ślubu chcemy, by wszystko było wyjątkowe, planujemy ten dzień w najdrobniejszych szczegółach. Czekanie wiąże się z pozytywnymi emocjami. Wyobrażamy sobie jak będzie, rozważamy różne scenariusze. Święta pod tym względem są wyjątkowe. Robienie porządków daje nam poczucie zmiany, ładu, świeżości, nadziei na nowe. Jednak porządek w szafie to nie wszystko. To przecież relacje z ludźmi są bezcenne.
Boże Narodzenie to szczególny czas, który chcemy spędzić w gronie najbliższych. Myślimy o tych, których kochamy i o tych, z którymi z różnych względów świąt nie spędzimy. Niedopowiedzenia, kłótnie, głupio zerwane kontakty. Może warto właśnie w te Święta uporządkować to, co zostało zaniedbane przez ostatni czas w relacjach z bliskimi. Zwykle hamuje nas to, co nienaprawione a czasem niepowiedziane. Zrobienie takiego kroku, by naprawić nadwyrężone czy zerwane relacje, to ogromny wysiłek, ale czy będzie na to lepszy czas niż teraz, gdy małe Dziecię przychodzi na świat z ogromem miłości i pokoju dla każdego? Był czas, że nawet wojny zawieszano, by w pokoju przełamać się białym kawałkiem chleba. Wyciągnięcie ręki, świąteczna kartka czy wysłany sms może sprawić, że będą to niezapomniane święta. A nawet jeśli nie uda nam się przełamać opłatkiem, bo druga strona nie jest na to gotowa, to warto spróbować, by móc ze spokojem w sercu świętować Boże Narodzenie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama