, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Skoczów: Pobił i znieważył za przynależność narodową
Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Pobił i znieważył za przynależność narodową

MB/MAT.PRAS.
Prokuratura Rejonowa w Żywcu skierowała do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w Skoczowie publicznie znieważył obywatelki Rumunii z powodu ich przynależności narodowej.

Do wydarzeń doszło na początku lipca ubiegłego roku. 41-letni mężczyzna używał słów powszechnie uznawanych za obelżywe oraz stosował przemoc. Teraz jest akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który jak się okazuje był już wielokrotnie karany sądownie i odpowie w warunkach tzw. multirecydywy.

W toku śledztwa ustalono, że 4 lipca 2014 roku pokrzywdzona wraz z 11-letnią córką, przyjechały do Skoczowa, aby zbierać datki pieniężne. Matka usiadła na kartonach i zaczepiała przechodniów, prosząc o pieniądze. Córka spacerowała z psem. W pewnym momencie do 11-letniej dziewczynki podjechał oskarżony, zastawił jej drogę rowerem, chwycił za warkocze i uderzył pięścią w klatkę piersiową w wyniku czego dziewczynka przewróciła się i uderzyła głową o bruk ulicy. Oskarżony równocześnie publicznie obrażał ją i jej matkę obelżywymi słowami z powodu ich przynależności narodowej. W wyniku zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń ciała w postaci rany tłuczonej głowy.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej, fakty ustalono w oparciu o zeznania świadków i opinię sądowo-lekarską. Oskarżony nie przyznał się do przedstawionych zarzutów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nasłuchał się dziad Wojewódzkiego i uprawia politykę miłości.

W koncu jestesmy w UNI , jeszcze tylko Ukraine przyjac i na kazdym rogu beda zbierac datki pieniezne.

W Unii, synu - i nie żałuj datków bliźnim w potrzebie, skoro pół twojej rodziny i mnóstwo znajomych w tejże Unii znalazło wsparcie, pracę i pieniądze. Wyzbądź się lęków i zawiści, a świat twój zalśni Bożym blaskiem.

ja będąc w Unii straciłem pracę...

Oczywiście nie popieram przemocy ale żebractwo czy jak napisano w artukule "przyjechały do Skoczowa, aby zbierać datki pieniężne. Matka usiadła na kartonach i zaczepiała przechodniów, prosząc o pieniądze." jest w Polsce karalne, ciekawe czy matka dostała mandat od SM?

Mordercy z Nangar Kjel dostali 2 miesiące w zawiasach za zabójstwo 6 cywili, a on ma dostać 7 lat więzienia za szturchnięcie dziewczynki? Chore!

Minęło już grubo ponad pół roku, a dopiero teraz sprawę przekazano do sądu, czyli jeszcze daleko do wyroku.
Breivik - morderca kilkudziesięciu ludzi z Norwegii został osądzony już po 13 miesiącach.
Jakie jest polskie sądownictwo każdy widzi, chociaż mamy drugą po Niemczech ilość sędziów, sprawy ciągną się jak makaron. Dla przykładu Niemcy mają 20 138 sędziów, Polska 9890, a dużo większe ludnościowo Włochy 6109, zaś Francja 5819.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama