, sobota 18 września 2021
Policja podsumowuje: więcej wypadków na drogach
W ubiegłym roku na drogach doszło do 195 wypadków. Ich liczba wzrosła o 13 zdarzeń w stosunku do 2013 roku. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Policja podsumowuje: więcej wypadków na drogach

Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu cieszyńskiego w 2014 roku. Statystyki wskazują, że zmniejszyła się liczba kolizji i osób rannych. Wzrosła natomiast liczba zabitych oraz wypadków drogowych.

W ubiegłym roku na drogach doszło do 195 wypadków. Ich liczba wzrosła o 13 zdarzeń w stosunku do 2013 roku. Niestety w 2014 roku wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W 2013 r. liczba zabitych na drogach wyniosła 9 osób, natomiast w 2014 r. zginęło 12. Nieznacznie zmniejszyła się liczba rannych w wypadkach drogowych. W zeszłym roku wyniosła ona 227 osób i było to o 14 osób mniej niż w 2013 roku. Podobny spadek dotyczy liczby kolizji drogowych. W 2013 r. odnotowano ich 1451, a w roku ubiegłym 1421. Do wypadków drogowych najczęściej dochodziło z winy kierujących pojazdami. Piesi spowodowali ponad 6 % ogólnej liczby wypadków drogowych, a kierowcy ponad 85% (pozostała liczba 9% to np. współwina).

Jak podkreśla policja, coroczne statystyki wskazują, że do zdarzeń drogowych najczęściej dochodzi z powodu niestosowania się kierowców do ograniczeń prędkości jazdy. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadząc wiele działań skierowanych przeciwko piratom drogowym tj. akcje „Prędkość”, ujawnili w 2013 roku 3765 wykroczeń popełnionych przez kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. To 10 % mniej ujawnionych naruszeń na drogach niż 2013 roku.

Na drogach powiatu funkcjonariusze drogówki wraz z kolegami z pionu prewencji wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach 458 nietrzeźwych kierujących i 146 po użyciu alkoholu. W 2013 roku zatrzymano 587 pijanych kierowców. Policjanci kontynuują działania wymierzone przeciw nietrzeźwym kierowcom, które jak widać poniżej nadal przynoszą wymierne efekty. W analizowanym okresie ilość zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców pozostała na tym samym poziomie. W 2013 roku 56 pijanych kierujących spowodowało wypadek lub kolizję. W 2014 roku było ich 57. W poprzednich latach liczba ta była znacznie większa, nawet o kilkadziesiąt procent.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama