, sobota 18 września 2021
Cieszyn: Policja ostrzega przed włamywaczami
Do większości włamań doszło w porze wieczorowej. Złodzieje wykorzystują nieobecność domowników, plądrują mieszkania i kradną pieniądze oraz biżuterię. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Policja ostrzega przed włamywaczami

SM, KPP Cieszyn
Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie apeluje o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką. W ostatnich dniach stróże prawa odnotowali wzrost włamań do mieszkań w Cieszynie. Do większości tych zdarzeń doszło w porze wieczorowej. Złodzieje wykorzystują nieobecność domowników, plądrują mieszkania i kradną pieniądze oraz biżuterię.

- Od początku roku w Cieszynie doszło do 16 włamań. Aż 6 zostało odnotowanych w miniony weekend. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali starty na ponad 20 tysięcy złotych. Jak wynika z analizy przestępstw kryminalnych, włamywacze okradają budynki w różnych częściach miasta, zarówno w centrum i na osiedlach - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Policjanci apelują do mieszkańców Cieszyna, aby zwracać uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. - Naszą czujność powinny wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji oraz osoby poruszające się w okolicy bez konkretnego celu albo też wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami, np. czy jest sąsiad, kiedy wróci, gdyż sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego - wyjaśnia Domagała.

Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, a nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny. - Informacje o niepokojących spostrzeżeniach prosimy niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu cieszyńskiej policji pod numery telefonów alarmowych 997, 112 lub 33 8516 200 - apeluje policja.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to sie bierzcie do roboty a nie pilnujcie budynku policji skandal wcale nie widac policji na osiedlach wieczorem boicie sie i siedzicie na komisariacie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama