, sobota 15 sierpnia 2020
Podsumowanie weekendu: Włamania, kradzieże i pijani kierowcy
W trakcie ostatniego weekendu października policjanci z powiatu cieszyńskiego przeprowadzili blisko 200 interwencji.  fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Podsumowanie weekendu: Włamania, kradzieże i pijani kierowcy

Ostatni weekend października okazał się niezwykle pracowity dla policjantów z powiatu cieszyńskiego, którzy przeprowadzili blisko 200 interwencji.

Jak informuje rzecznik cieszyńskiej policji, w miniony weekend stróże prawa zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. - W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy kradzieży, kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, posiadania narkotyków, a także nietrzeźwi kierowcy pojazdami. W piątek i sobotę policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. W niedzielę popołudniu stróże prawa zatrzymali 26-latka z Czech, który w sklepie dokonał kradzieży różnego rodzaju artykułów o łącznej wartości prawie 500 złotych - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji i dodaje, że niechlubnym rekordzistą wśród pijanych kierowców był 32-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów w niedzielę przed godz. 22.00 na ulicy Z. Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie. Mieszkaniec Goleszowa kierując peugeotem miał 3,86 promila alkoholu w organizmie. Pozostali nietrzeźwi zostali zatrzymani Koniakowie i Cieszynie.

Od piątku do niedzieli kryminalni odnotowali 6 kradzieży i 1 włamanie. - W piątek w Skoczowie skradziono dwa rowery z piwnicy bloku przy ulicy Górny Bór. Straty oszacowano na blisko dwa tysiące złotych. W sobotę rano trzy nieznane kobiety okradły starsze małżeństwo w Pruchnej. Sprawczynie wykorzystały nieobecność domowników i zabrały oszczędności - ponad 2.500 złotych. Tego samego dnia w Ustroniu na terenie obiektów uzdrowiskowych zgłoszono dwie kradzieże. Z pokoi hotelowych skradziono telefony komórkowe i laptopy. Sprawcy mieli ułatwione zadanie, ponieważ w obu przypadkach pensjonariusze zostawili otwarte drzwi do swoich pokoi. Straty sięgają kilku tysięcy złotych - wylicza rzecznik cieszyńskiej policji.

W trakcie ostatniego weekendu października policjanci z powiatu cieszyńskiego przeprowadzili blisko 200 interwencji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama