, sobota 18 września 2021
Grozili i nękali, aby odzyskać dług
Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 27 i 29 lat oraz 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy mają "bogatą" przestępczą kartotekę. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Grozili i nękali, aby odzyskać dług

MB/KPP
Jastrzębianin i dwóch mieszkańców Bytomia chcąc odzyskać dług, dopuścili się wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności, pobicia, uszkodzenia ciała, gróźb karalnych i zmuszania ofiary do określonego zachowania.

Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 29 i 31 lat podejrzanych o liczne przestępstwa. Cała trójka decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. Zatrzymanym grożą surowe sankcje karne.

Sprawa miała swój początek w 2013 roku. Wtedy to pokrzywdzony podczas odbywania kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym pożyczył od jednego z współwięźniów 600 złotych. Długu nie oddał. W sierpniu 2014 roku z pokrzywdzonym skontaktował się nieznajomy mężczyzna. Chciał się z nim spotkać na jednej ze stacji paliw w Zebrzydowicach, aby podwiózł go do zakładu pracy w Czechach.

Mężczyzna przyjechał w umówione miejsce, a tam czekało na niego trzech mężczyzn, którzy chcieli wyegzekwować dług. Mieszkańcowi Zebrzydowic udało wtedy się uciec. Po jakimś czasie ci sami trzej mężczyźni ustalili jego miejsce pobytu. Zabrali go z mieszkania i odjechali samochodem w ustronne miejsce. Grozili mu pistoletem i paralizatorem. Miał stracić życie, a jego dom miał zostać spalony, jeśli nie odda pieniędzy. Kwota do spłacenia wyniosła teraz 6000 zł. Po kilku dniach pokrzywdzonemu udało się zebrać 5700 zł.

Ponownie doszło do spotkania z trzema mężczyznami - tym razem pod jednym z marketów w Zebrzydowicach. Zwrócona kwota miała zakończyć sprawę długu. Jednakże w ubiegłym tygodniu sprawcy ponownie pojawili się w Zebrzydowicach. Przyjechali samochodem pod dom pokrzywdzonego, gdzie zastali ojca. Mężczyzna został pobity, gdy kazał się im „odczepić” od syna.

Do kolejnego kontaktu z przestępcami doszło w środę. Wtedy podjechali pod zakład pracy w Czechach, gdzie pracował pokrzywdzony. W drodze do domu był przez nich śledzony. Pokrzywdzony podczas jazdy postanowił skontaktować się z policją. Po przejechaniu granicy państwa przekazał dyżurnemu zebrzydowickiego komisariatu, gdzie się znajduje i markę samochodu, jakim poruszają się sprawcy. Przestępcy zostali zatrzymani w Zebrzydowicach przez policjantów z miejscowego komisariatu.

Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 27 i 29 lat oraz 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy mają "bogatą" przestępczą kartotekę. Byli wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. Dwóch z nich będzie odpowiadać w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. Kryminalni przedstawili im zarzuty wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności, pobicia, uszkodzenia ciała, gróźb karalnych i zmuszania ofiary do określonego zachowania. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora trzej sprawcy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na 3 miesiące. Zatrzymanym grożą surowe sankcje karne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama