, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Mieszkaniec Górek Wielkich z 7 zarzutami
Policjanci i prokuratorzy sprawdzali, czy zatrzymany miał związek z rozbojami z listopada. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Mieszkaniec Górek Wielkich z 7 zarzutami

SM/KPP CIESZYN
Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy zakończyli trwające pół roku śledztwo w sprawie serii napadów na placówki handlowe w Skoczowie i okolicach. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 7 zarzutów przebywającemu w areszcie 35-latkowi z Górek Wielkich.

Do serii napadów doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. W ciągu kilku dni sprawca dopuścił się 4 rozbojów, podczas których terroryzował obsługę paralizatorem, zabierał pieniądze z kasy i uciekał. - W dwóch przypadkach skradł po kilkaset złotych z kasy. Tak było m.in. w jednym ze sklepów w Pogórzu oraz w kiosku na skoczowskim osiedlu. Przestępcy nie udało się w placówkach handlowych w centrum Skoczowa i w Górkach Wielkich. Tam dzięki zdecydowanej postawie pracowników, zamierzonego celu nie osiągnął i sprawca musiał uciekać bez pieniędzy. W pierwszym został przegoniony miotłą, a w drugim rabuś dostał koszem na śmieci - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Przełom w śledztwie nastąpił w marcu br., gdy funkcjonariusze wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy namierzyli i zatrzymali sprawcę kolejnego rozboju w Skoczowie. - Policjanci i prokuratorzy sprawdzali, czy zatrzymany miał związek z rozbojami z listopada. Przebywający w areszcie 35-latek z Górek Wielkich był już wcześniej karany za przestępstwa. Jesienią 2013 roku skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy w Górkach Wielkich - dodaje Domagała.

Kryminalni oprócz rozbojów udowodnili 35-latkowy także kradzież samochodu, której dopuścił się w listopadzie ubiegłego roku. W sumie mieszkaniec Górek Wielkich usłyszał 7 zarzutów. Policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego przekazali akta do prokuratury z wnioskiem o objęcie aktem oskarżenia podejrzanego. O dalszym losie 35-latka zdecyduje teraz sąd.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama