, sobota 15 sierpnia 2020
Za bezmyślność odpowie przed sądem
16-latek z Kaczyc dodał sobie 3 lata więcej niż miał. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Za bezmyślność odpowie przed sądem

MB/KPP
Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś w nocy w Zebrzydowicach. Mieszkaniec Kaczyc wracał z dyskoteki do domu. Nie chciało mu się iść piechotą, więc wstąpił do komisariatu policji, żeby zadzwonić po rodziców, by po niego przyjechali. Jak się później okazało, niepełnoletni młodzieniec miał jeszcze przerobioną legitymacją szkolną i był pod wpływem alkoholu.

Dziś o godz. 1.00 w nocy do budynku Komisariatu Policji w Zebrzydowicach przyszedł młody chłopak. Z rozbrajającą szczerością przyznał się dyżurnemu, że nie ma 18 lat, jest pod wpływem alkoholu i chce skontaktować się z rodzicami. Policjant zapytał go, dlaczego ma to zrobić. Okazało się, że wracał pieszo z dyskoteki w sąsiednim powiecie. W połowie drogi do domu postanowił wstąpić do komisariatu. Chciał aby przyjechali po niego rodzice, lecz nie mógł się z nimi skontaktować.

Policjant przeprowadził badanie stanu trzeźwości chłopaka. Miał niespełna 1,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania przedstawiony przez niego dokument tożsamości wzbudził u funkcjonariuszy wątpliwości, co do swojej autentyczności. Jak się później okazało, jego legitymacja szkolna była przerobiona w dacie urodzenia. 16-latek z Kaczyc dodał sobie 3 lata więcej niż miał. Dokument tożsamości zabezpieczono, a pijanego nastolatka przekazano rodzicom. Teraz nieletni odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A można też przypomnieć przysłowie: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Młody i naiwny. Wierzył, że Policja Obywatelska jest od pomagania obywatelom. No to już się pozbył wiary.

I kolejny groźny bandzior został zatrzymany. Statystyka ponad wszystko! Będą premie i awanse.

Co za bzdura. powinni zadzwonić do rodziców, żeby sobie odebrali chłopaka. Sprawę legitymacji zgłosić w szkole. Teraz Wysoki Sąd będzie się zajmował sądzeniem wybryku szczawika.

No tak. Najlepiej niech smark wali alkohol i podrabia dokument aby kogoś wprowadziç w błąd. Puszczanie płazem takiego występku spowodowałoby że poczułby się bezkarny. Niech wyciągnie wnioski z tej lekcji. Ale kto to zrozumie skoro widać, że malkontentów tu nie brakuje jak na OX.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama