, niedziela 9 sierpnia 2020
Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' obchodziło 20-lecie
"Być Razem" działa na wielu płaszczyznach społecznych w regionie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' obchodziło 20-lecie

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' obchodziło 20-lecie

mat.pras.


Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' obchodziło 20-lecie

Mija 20 lat od założenia Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' w Cieszynie. Z tej okazji w Hotelu Liburnia odbyło się jubileuszowe spotkanie, w którym udział wzięli między innymi przedstawiciele stowarzyszenia i samorządowcy.

Podczas spotkania zarząd i przedstawiciele placówek prowadzonych przez "Być Razem", którymi są : Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt", Dom Matki i Dziecka "Słonecznik", a także Centrum Edukacji Socjalnej, Centrum Wolontariatu, podsumowali 20 lat działalności.

Przedstawiciele samorządu Cieszyna i Starostwa Powiatowego złożyli podziękowania pracownikom stowarzyszenia. Starosta Janusz Król zwrócił uwagę na dobrą współpracę stowarzyszenia z powiatem w zakresie realizacji powierzonych mu zadań z pomocy społecznej: - Wiele działań przez Was prowadzonych ma charakter nie tylko wymierny, materialny, ale przede wszystkim przywraca nadzieję i wiarę ludziom, dla których los nie był łaskawy, ludziom znajdującym się w trudnym momencie swojego życia. Dla nas ludzi samorządu, którzy pomoc społeczną mają wpisaną w zakres zadań, jesteście wzorem do naśladowania - stwierdził.

"Być Razem" działa na wielu płaszczyznach, jednak do głównych jego zadań należą: tworzenie programów, ruchów i instytucji pomocy wzajemnej dla tych, którzy nie znajdują miejsca w społeczeństwie, znajdują się w krańcowych sytuacjach socjalnych, społecznych i zawodowych, w szczególności pomocy rodzinom, dyskryminowanym dzieciom, kobietom i mężczyznom, ofiarom przemocy w rodzinie, ofiarom przestępstw pospolitych, niepełnosprawnym. Stowarzyszenie także od lat zapewnia schronienie, posiłki i wsparcie potrzebującym, a także zapewnia kształcenie i szkolenia tym, którzy tego potrzebują. "Być Razem" wspiera ponadto poszczególne wspólnoty mieszkańców prowadzonych przez stowarzyszenie do momentu, w którym stają się one samodzielne i zintegrowane społecznie, w tym sektorze bardzo ważna jest aktywizacja przez "Być Razem" lokalnego rynku pracy i przeciwdziałanie bezrobociu.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

wielka, wspaniałomyślna, twórcza praca dla innych...szczery podziw!

Gratulacje - kawał dobrej roboty! O tym jak bardzo jesteście potrzebni świadczy ilość ludzi, którzy korzystają z Waszej pomocy.

To ty piszesz, Jarząbek?

Oczywiście Misiu:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama