, niedziela 23 luty 2020
Cieszyn: Remont kanalizacji zakończony z sukcesem
Takie obrazki jak z powyższego zdjęcia w Cieszynie należą już na szczęście do dalszej przeszłości, ale dla cieszyńskiego Urzędu Miejskiego projekt związany z remontem kanalizacji zamknął się całkiem niedawno. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Remont kanalizacji zakończony z sukcesem

MB
Choć remont kanalizacji dla mieszkańców Cieszyna to już dalsza przeszłość, dopiero teraz ta inwestycja została ostatecznie sfinalizowana. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zakończył pozytywną weryfikację dokumentów tego projektu. - Oznacza to, że projekt ten możemy uważać za zakończony sukcesem - poinformował w miniony piątek cieszyński magistrat.

Prace związane z tzw. „uporządkowaniem gospodarki ściekowej w aglomeracji cieszyńskiej” były realizowane od 2007 roku. Ostatecznie inwestycja znalazła swój finał w 2015 roku. Całkowity koszt tej jednej z największych inwestycji w historii Cieszyna wyniósł ponad 85 mln złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło ponad 44 mln złotych.

- Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura informuje, że w sierpniu br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zakończył pozytywną weryfikację dokumentów potwierdzających osiągniecie założonego w projekcie pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji cieszyńskiej” efektu ekologicznego tj. liczby użytkowników korzystających z podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej wybudowanej w ramach projektu (3984) oraz spełnienie przez oczyszczone ścieki wymagań Dyrektywy 91/271/EWG. Oznacza to, że projekt ten możemy uważać za zakończony sukcesem - poinformowała w miniony piątek Renata Karpińska, kierownik Biura Promocji, Informacji i Turystyki UM Cieszyn.

W ramach 8-letnich prac budowlanych w Cieszynie powstało ponad 77 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz blisko 8 kilometrów kanalizacji deszczowej. Ponad 17 kilometrów istniejącej kanalizacji zostało zmodernizowane i przekształcone na kanalizację sanitarną lub deszczową. Ponadto powstały 4 przepompownie ścieków oraz 4 separatory wód deszczowych. Do tego zmodernizowano istniejącą oczyszczalnię ścieków i wybudowano nową stację zlewną przy oczyszczalni ścieków.

- Rozliczenie rzeczowe i finansowe całego projektu nastąpiło w 2015 roku, natomiast według stanu na czerwiec 2016 roku sprawdzane było osiągnięcie założonego w projekcie efektu ekologicznego, tj. liczby użytkowników korzystających z podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej oraz spełnienie przez oczyszczone ścieki odpowiednich wymagań Dyrektywy 91/271/EWG. Według stanu na dzień 30 czerwca 2016r. liczba użytkowników korzystających z podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej wybudowanej w ramach projektu wynosiła 3.984 - wyjaśnia Karpińska. - W sierpniu br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zakończył weryfikację przedłożonych dokumentów potwierdzających osiągniecie założonego efektu ekologicznego i nie zgłosił do nich żadnych uwag - dodaje.

Choć dla mieszkańców Cieszyna remont kanalizacji zakończył się już dłuższy czas temu, to Urząd Miejski dopiero teraz może uznać tę inwestycję za sfinalizowaną.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Burmistrzu!!!!!!!! Kiedy wreszcie pokaże Pan na co Pana stać i chociaż rozpocznie jakąś własną inwestycję. Kanalizacja, to kolejna inwestycja Szczurka, którą Pan się chwali, Panie Macura. Koniec kadencji coraz bliżej, trzeba by coś po sobie zostawić dla potomnych. Tysiąc pielgrzymów w Cieszynie na ŚDM to stanowczo za mało, aby wygrać następne wybory. A przecież Panowie M.A. oraz K.H. już się szykują na Pana miejsce. Radzę zabrać się do działania!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama